Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimo organizacijų atstovai Vilniuje prisirakins prie radiatorių

Po atominės elektrinės uždarymo šildymas visaginiečiams gali pabrangti net septynis kartus.
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Radiatorius
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį 12 val. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, Jaunimo sąjūdžio atstovai ketina grandinėmis prisirakinti prie radiatorių. Tokiu protestu jie pradės parašų rinkimo akciją po peticija už Lietuvos energetinę nepriklausomybę.

„Mūsų tėvai kovojo už politinę nepriklausomybę. Bet praėjus tiek metų vėl stovime kryžkelėje, nes jokia nepriklausomybė nėra tikra, jei mes vis dar esame priklausomi energetiškai. Be to, žmonės vos išgali susimokėti už šildymą, nes dujos pasiekė kosmines kainas. Per 6 metus dujos pabrango 5 kartus. Ar galime toliau taip gyventi? Ne“, – teigė akcijos organizatorius  Adomas Bužinskas.

Peticijos autoriai reikalaus Seimo atverti kelius energetinei nepriklausomybei – galimybei laisvai rinktis, kur ir už kiek pirkti dujas, pastatyti suskystintų dujų terminalą, elektros jungtis ir žengti kitus svarbius žingsnius.

„Tai, ko mes siekiame, galiu paaiškinti paprastai. Jei šiandien gali rinktis, už kiek pirkti pieną ar kalbėti telefonu, tai prie vienintelio dujų vamzdžio mes pririšti jau 20 metų. Ir niekas nesikeičia. Mes praktiškai esame prirakinti prie itin brangių radiatorių“ – teigė A.Bužinskas.

Peticijos pasirašymą inicijuoja Jaunimo sąjūdis, kuris vienija tokias jaunimo organizacijas kaip Jaunųjų konservatorių lyga, Jaunųjų krikščionių demokratų organizacija, Jaunųjų liberalų aljansas ir kitas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min