TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimui siūloma imtis savanoriavimo

Biblioteka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Savanorių lauks ir bibliotekos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunuoliai kviečiami dalyvauti savanoriškoje veikloje ir tokiu būdu įgyti vertingos patirties, reikalingos norint atrasti profesinį pašaukimą ir įsitvirtinti darbo rinkoje. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pasirašė trišalę sutartį su Europos socialinio fondo agentūra bei Jaunimo reiklų departamentu dėl projekto „Jaunimo savanoriška tarnyba“ įgyvendinimo.

Sutartimi numatyta, jog nuo spalio startuos naujas, Europos Sąjungos patirtimi paremtas projektas „Jaunimo savanoriška tarnyba“, kuriuo bus sudarytos sąlygos jauniems žmonėms dalyvauti savanoriškoje veikloje ir įgyti asmeninių, socialinių, profesinių kompetencijų bei darbo patirties, taip padedant jiems pasirinkti profesiją, pasirengti įsilieti į darbo rinką.

„Savanoriška veikla yra puikus būdas išbandyti įvairias veiklos sritis, atrasti save ir įgyti vertingos patirties. Tai ypač aktualu jauniems žmonėms, kuriems darbinės veiklos patirties stoka dažnai užkerta kelią bandant įsidarbinti, taip pat ir tiems, kurie dar tik ieško savo kelio, bręsta kaip asmenybės. Dėl to tikiu šio projekto sėkme ir viliuosi, jog jis paskatins jaunuolius ir visus kitus dalyvauti savanoriškoje veikloje, o organizacijas ir įstaigas – priimti savanorius ir padėti jiems įgyti vertingų kompetencijų“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Jauni žmonės dalyvaus savanoriškoje veikloje pagal veiklos sritį ir pobūdį pasirinktoje akredituotoje savanorį priimančioje organizacijoje. Savanorystė truks ne mažiau kaip 20 val. per savaitę 3 arba 6 mėnesius. Ši patirtis padės įgyti kompetencijų, kurių dažniausiai reikalauja darbdaviai: savidisciplinos, bendravimo, organizavimo, planavimo, sprendimų priėmimo, taip pat konkretaus darbo konkrečioje organizacijoje ar įstaigoje patirties.

Tuo tarpu savanorius priimančios organizacijos praplės savo veiklos sritis, kels savo organizacijos veiklos kokybę, įgis papildomų žmogiškųjų išteklių – jaunuosius savanorius – savo veiklų įgyvendinimui. Tai bus ne tik nevyriausybinės organizacijos, bet ir viešąsias paslaugas teikiančios įstaigos (kultūros centrai, bibliotekos, socialiniai centrai, senelių globos namai ir pan.), kuriose savanoriai atliks kasdienę veiklą bei planuos ir įgyvendins savo idėjas. Projekto metu bus plečiamas savanorius priimančių organizacijų tinklas.

Planuojama, kad projekto metu savanorišką veiklą vykdys 650 nedirbančių asmenų nuo 16 iki 29 metų, savanorius priims 200 organizacijų.

Projektui įgyvendinti numatyta skirti 4 mln. Lt iš Europos socialinio fondo. Projektą vykdys Jaunimo reikalų departamentas prie SADM. Numatoma projekto pabaiga – 2015 m. liepos 31 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min