Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV ambasadorė apdovanojo Afganistane tarnavusius Lietuvos karius

JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse įteikia apdovanojimą
JAV ambasados Lietuvoje nuotr. / JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse įteikia apdovanojimą
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 20 dieną vykusių apdovanojimų metu JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse apdovanojo 15 Afganistane tarnavusių Lietuvos karių. Renginyje taip pat dalyvavo sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas ir brigados vadas generolas Almantas Leika.

Pensilvanijos gubernatoriaus ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos adjutanto generolo vardu Pensilvanijos padėkos medalius kariams įteikė JAV ambasadorė.  Dvi Lietuvos karių grupės pasižymėjo atlikdamos tarnybą nuo 2010 m. spalio iki 2011 m. balandžio mėnesio ir nuo 2011 m. gegužės iki lapkričio mėnesio. Kartu su kariais iš Pensilvanijos jie tarnavo Jungtinės tarpvalstybinės policijos veiklos grupėje  (POMLT). Goro provincijoje jungtinė komanda kartu apmokė ir parengė daugiau nei 1230 Afganistano nacionalinės policijos pareigūnų. Šiam tikslui buvo naudojama daugiau nei 29 mln. dolerių kainuojanti įranga.

Pirmajai jungtinei 20-ies karių komandai vadovavo Lietuvos majoras Vidmantas Žilakauskas ir majoras Marakas Mickevičius. Tai buvo pirmas kartas, kai JAV kariams vadovavo užsieniečiai. POMLT grupės tikslas buvo sustiprinti darbo santykius su Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupe ir Afganistano nacionalinės policijos pajėgomis.

Antrosios POMLT operacijos metu, vadovaujamai Lietuvos pulkininko leitenanto Sauliaus Gurausko,  buvo įvykdyta daugiau nei 200 kovinių operacijų. Abi POMLT operacijos buvo sėkmingos – nebuvo prarasta nė viena gyvybė ar įranga. Pasak Pensivanijos nacionalinės gvardijos generolo majoro Wesley Craig, visa apimančią šios misijos sėkmę lėmė nepriekaištingas Lietuvių karių užduočių vykdymas ir pasirengimas, vadovaujant 3 Lietuvos vadams.

„JAV vyriausybė ir Amerikos žmonės yra nuoširdžiai dėkingi Lietuvos kariams už šį reikšmingą darbą ir bendradarbiavimą tokiose svarbiose programose kaip POMLT ir apskritai dalyvavimą karinėse operacijose Afganistane. Džiaugiamės, kad šiuos puikius santykius galėsime tęsti ir ateityje“, – sakė Jungtinių valstijų ambasadorė A. E. Derse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min