Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV Atstovų rūmai priėmė Demokratijų bendriją ir jai pirmininkaujančią Lietuvą sveikinančią rezoliuciją

Šaltinis: BNS
0
A A

JAV Atstovų rūmai trečiadienį priėmė rezoliuciją, kurioje giriama Demokratijų bendrijos (DB) veikla ir jai pirmininkaujanti Lietuva.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos (URM), JAV Atstovų rūmai pasveikino DB pirmininkaujančios Lietuvos iniciatyvą atkurti šios tarpvalstybinės struktūros darbo grupių veiklą.

„Atstovų Rūmai sveikina Steigiamosios grupės ir nuolatinio sekretoriato remiamą Lietuvos pirmininkavimo iniciatyvą atkurti DB viduje darbo grupes, kurios sustiprintų DB ir suteiktų jai papildomos vertės“, – teigiama rezoliucijoje.

JAV Atstovų Rūmų rezoliucijoje taip pat pabrėžiama parama DB įsteigimo dešimtmečio proga rengiamai Krokuvos konferencijai ir linkima sėkmės toliau skatinant demokratiją pasaulyje.

„Steigiamosios grupės, Lietuvos pirmininkavimo, nuolatinio sekretoriato ir Tarptautinio organizacinio komiteto iniciatyva Demokratijų bendrija pastaruoju metu sutelkė pastangas demokratijos plėtrai tokiose šalyse kaip Iranas, Birma ir Afganistanas, priėmė rezoliucijas, paskelbė pareiškimus ir toliau vykdo misijas, kuriomis remiama demokratijos pažanga to siekiančiose šalyse bei visuomenėse“, – rašoma dokumente.

Vienas iš pernai liepą prasidėjusio dvejų metų Lietuvos pirmininkavimo DB tikslų, pasak URM, yra atkurti organizacijos darbo grupes, kuriose būtų identifikuojamos grėsmes demokratijai, sprendžiama, kaip stiprinti demokratinį valdymą po pasaulinės ekonominės ir finansų krizės, stiprinti moterų ir jaunimo vaidmenį plėtojant demokratiją, plėsti švietimą apie demokratiją, regioninį bendradarbiavimą demokratijos srityje, apsaugoti pilietinę visuomenę ir nevyriausybines organizacijas nuo nedemokratinių vyriausybių, reformuoti pačią DB, efektyviau į jos veiklą įtraukti didžiąsias pasaulio demokratijas, įvairius regionus ir pilietinę visuomenę.

DB yra tarpvyriausybinė struktūra, kurios tikslas – pasauliniu mastu stiprinti demokratijos normas ir institucijas. Jos veikloje dalyvauja daugiau kaip 100 demokratiją sukūrusių ir ją kuriančių valstybių.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min