Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV ekspertai: skaidrumas ir konkurencija energetikoje yra teisingas Lietuvos pasirinkimas

Ignalinos atominė elektrinė
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Ignalinos atominė elektrinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vašingtone matomos ir vertinamos Lietuvos pastangos kurti skaidrią, konkurencingą energetikos rinką, turėti alternatyvų dujų tiekimą ir užsitikrinti patikimus savus elektros energijos gamybos pajėgumus.

 Pirmąją vizito JAV dieną energetikos ministras Arvydas Sekmokas Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją pristatė vienai įtakingiausių nevyriausybinių organizacijų „Atlantic Council“. Šios organizacijos tikslas – stiprinti JAV ir Europos dialogą transatlantinio saugumo srityje.

Diskusijų metu buvo konstatuota, kad Lietuva, brėždama savo energetinės politikos kryptį, eina panašiu keliu kaip ir JAV. Atradusi, ištyrusi ir pradėjusi eksploatuoti skalūninių dujų telkinius, JAV smarkiai susitiprino konkurenciją dujų sektoriuje ir tai leido kone perpus sumažinti dujų kainas vidaus rinkoje. 

Todėl Lietuvos tikslai – 2014 metais pradėti eksploatuoti suskystintų dujų terminalą Klaipėdoje, sujungti Lietuvos ir Lenkijos dujų tiekimo sistemas,  svarstyti galimybes pradėti skalūninių dujų paieškas Lietuvoje, JAV ekspertų vertinimu, yra logiški, pagrįsti, ir remtini.

Žinią, kad uždarius Ignalinos AE, Lietuva apie 60 proc. šaliai reikalingos elektros energijos importuoja iš Rytų kaimynų, JAV ekspertai sutiko su rimtu susirūpinimu.  Todėl, anot jų,  Visagino AE projektas yra gyvybiškai svarbus Lietuvai ir visam regionui, o JAV administracijos parama šiam projektui yra sveikintina ir savalaikė. 

Ekspertai taip pat atkreipė dėmesį, kad siekiant energetinės nepriklausomybės, Lietuva susidurs su politiniais iššūkiais ir interesų grupių įtakomis. Todėl Lietuvos sėkmė priklausys ir nuo politinės valios.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min