Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2019 04 03, 09:57

JAV įsipareigojo toliau siųsti karių į Lietuvą

Lietuva ir Jungtinės Valstijos antradienį pasirašė susitarimą, kuriuo Vašingtonas įsipareigojo toliau siųsti karius į Lietuvą.
JAV kariai su  savo karine technika grįžta į savo nuolatinę dislokacijos vietą
JAV kariai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Susitarime dėl šalių bendradarbiavimo gynybos srityje iki 2024 metų teigiama, kad JAV toliau dislokuos pajėgas Baltijos šalyse, „kad atgrasymas būtų sustiprintas ir katalizuotos Estijos, Latvijos ir Lietuvos pastangos toliau vystyti savo nacionalinę gynybą“, pranešė JAV Gynybos departamentas.

Dokumente Lietuvos Krašto apsaugos ministerija įsipareigoja suteikti visą reikalingą paramą JAV karių dislokavimui.

Amerikiečių kariai pratyboms šiuo metu atvyksta iš Lenkijos. Paramos logistikos batalione Marijampolėje nuolat dislokuoti 25 JAV logistai.

Į Lietuvą reguliariai atvyksta JAV specialiųjų operacijų kariai, tačiau jų skaičius neviešinamas.

Po kuopą JAV karių nuolat kiekvienoje iš Baltijos šalių buvo nuo 2014 metų Krymo aneksijos iki 2017 metų rudens, jos atitrauktos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dislokavus tarptautinius NATO batalionus.

Lietuva ir JAV taip pat sutarė bendradarbiauti tarptautinėse operacijose, kibernetinio saugumo srityje, dalijantis žvalgybos informacija.

Vašingtonas pažadėjo toliau finansiškai prisidėti Lietuvai perkant prieštankines, oro gynybos sistemas ir žvalgybos pajėgumus.

JAV taip pat įsipareigojo skirti pinigų Lietuvai įsigyjant karinę jūrų įrangą, turinčią pakeisti iki šiol turimas sovietų gamybos platformas, teigiama pranešime.

Susitarimą Pentagone pasirašė Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Robertas Šapronas ir laikinoji JAV gynybos sekretoriaus padėjėja Kathryn Wheelbarger.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min