TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV kariai misijai Afganistano Goro provincijoje rengsis Lietuvoje

Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės kariai su vietos policijos pareigūnais.
KAM nuotr. / Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės kariai su vietos policijos pareigūnais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 8–9 d. Lietuvoje lankėsi JAV pajėgų Europoje vadavietės atstovai, kurie su Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovais aptarė bendro JAV ir Lietuvos karių pasirengimo misijai sąlygas ir programas.

JAV atstovai lankėsi Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone, apžiūrėjo Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centrą Nemenčinėje, kuriuose ir vyks pasirengimas misijai, teigiama pranešime spaudai.

Planuojama, kad 12 JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių į Lietuvą atvyks spalio viduryje, kur tris savaites kartu su aštuoniais lietuviais bendrai rengsis misijai Afganistane. Lietuvos ir JAV kariai suformuos naują – Policijos operacinę mokymo ir sąveikos grupę (angl. Police Operational Mentor and Liaison Team – POMLT), kuri Goro provincijoje rengs vietos policiją.

„Poligonai ir mokymo bazė, kuriuose vyks bendras JAV ir Lietuvos karių pasirengimas misijai, yra gerai pritaikyti kariams mokyti. Lietuvos kariuomenė atsakingai ruošiasi POMLT rengimui, todėl mes tikime, kad jis bus sėkmingas ir toliau stiprins JAV ir Lietuvos bendradarbiavimą“, – sakė JAV pajėgų Europoje vadavietės majoras Ericas Boyaras.

POMLT savo veiklą Goro provincijoje pradės lapkričio mėnesį kartu su naująja PAG rotacija. Lietuvos ir JAV policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupei vadovaus Lietuvos karininkas.

Lietuva aktyvina paramą Afganistano saugumo pajėgoms savo atsakomybės rajone Goro provincijoje, kur pajėgų daugumą sudaro vietos policija. Šios priežastys lėmė policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės, apmokysiančios Goro policininkus, steigimą. Lietuva yra šios grupės vadovaujančioji šalis, o Pensilvanijos nacionalinės gvardijos įtraukimas į šio projekto veiklą išplės ilgametį sėkmingą Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą Gore.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min