Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 1d. 11:29

JAV Komunizmo aukų memorialo vadovas dėkoja už Lietuvos poziciją dėl Kubos režimo

Sąskrydžio akimirka
Algimantos Ambrulaitytės nuotr. / Sąskrydžio akimirka

JAV Komunizmo aukų memorialo fondo vadovas Marionas Smithas dėkoja už Lietuvos poziciją komunistinio Kubos režimo atžvilgiu.

„Dėkingi Lietuvos atstovams, kurie atsisakė ratifikuoti Europos Sąjungos (ES) ir Kubos politinio dialogo ir bendradarbiavimo sutarties (...). Jūsų parama bus labai įvertinta visų tų, kurie tvirtai remia Kubos žmones, o ne Kubos komunistų partiją“, – laiške, skirtame šeštadienį Ariogaloje vykstančio tradicinio tremtinių ir politinių kalinių sąskrydžio dalyviams, sako Vašingtone įsikūrusio Komunizmo aukų memorialo fondo vadovas.

Pasak M.Smitho, fondas reiškia pagarbą Lietuvos laisvės kovotojams, politiniams kaliniams, tremtiniams ir jų šeimoms.

„Lietuvos žmonės išgyveno dešimtmečius komunistinėje priespaudoje, neprarasdami savo principų ir tikėjimo, jausdami JAV ir kitų paramą. Savo ruožtu Lietuva reiškia moralinę paramą tautoms, kurios šiuo metu yra komunistinio režimo priespaudoje, pavyzdžiui, Kuba“, – sakoma sveikinime.

BNS anksčiau rašė, kad bendradarbiavimo su Kuba šalininkai sako, kad tolesnė Havanos izoliacija nepaskatins šalies pagerinti žmogaus teisių padėties, tai geriau gali padaryti bendra ES pozicija dėl prekybos ir politinio dialogo.

Siekdamas derinti ES ir JAV interesus, prezidentas Gitanas Nausėda pavasarį žadėjo atidžiai vertinti ES ir Kubos susitarimo ratifikavimą Seime, tačiau nesiūlė atšaukti proceso.

Tokią poziciją šalies vadovas išsakė, reaguodamas į JAV administracijos raginimus Lietuvai neratifikuoti sutarties. Lietuva yra vienintelė ES šalis, iki šiol neratifikavusi 2016 metais pasirašyto politinio dialogo ir bendradarbiavimo susitarimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos: 1 Kuba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min