Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 13d. 16:52

JAV pajėgų Europoje vadas: stiprinsime savo karinį pajėgumą Baltijos regione

JAV karių išlydėtuvės
Alfredo Pliadžio nuotr. / JAV kariai Lietuvoje

JAV sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas šeštadienį pareiškė, kad Amerika stiprins savo karinį pajėgumą Baltijos regione ir toliau dalyvaus jame vykstančiose pratybose.

„Tuo dabar ir užsiimame“, – šeštadienį per Lennarto Meri (Lenarto Merio) konferenciją Taline sakė B.Hodgesas, kai buvo paklaustas BNS, ką galėtų reikšti JAV gynybos sekretoriaus Jameso Mattiso pažadas esant būtinybei stiprinti karinį potencialą Baltijos regione.

„Mes čia jau turime šarvuotosios technikos brigadą. Rugsėjo pabaigoje iš Vokietijos, iš Grafenvėro bazės čia atvyks oro desantininkų batalionas, dalyvausiantis NATO taktinės grupės mokymuose“, – pridūrė B.Hodgesas.

Pasak jo, Aljanso sprendimas suformuoti Baltijos šalyse ir Lenkijoje batalionų lygio taktines grupes pastebimai padidino sąjungininkų atgrasymo priemonių veiksmingumą.

„Aš, kaip sausumos pajėgų karininkas, visuomet norėjau matyti infrastruktūros gerinimą, siekiant padidinti pajėgų perkėlimo greitį. Savo vaidmenį čia atlieka diplomatija – Baltijos šalys ir Lenkija gerai susidorojo su savo užduotimi“, – sakė generolas, pabrėžiantis nuolatinio infrastruktūros gerinimo svarbą.

JAV sausumos pajėgų Europoje vadas pabrėžė, kad greito pajėgų perdislokavimo galimybė taikos metu užtikrina šalies politinei vadovybei geriausius pasirinkimo variantus. „Gerai veikiantis geležinkelių transportas yra svarbi priemonė, su kuria NATO narės galėtų plėtoti pajėgų ir įrangos pervežimą per valstybines sienas“, – sakė jis.

Jis taip pat pažadėjo, kad JAV toliau dalyvaus regione rengiamose tarptautinėse pratybose, prisidės prie jų organizavimo.

„Rugsėjo mėnesį bus pratybos Švedijoje, šiuo metu Estijoje vyksta manevrai „Pavasario audra 2017“ (Kevadtorm-2017). Birželį įvyks pratybos „Kardo kirtis“ (Sabre Strike)“, – sakė B.Hodgesas.

Lankstus atgrasymas

Pasak B.Hodgeso, JAV nori NATO rytų sparne suformuoti lanksčią atgrasymo sistemą, pajėgią užkirsti kelią krizėms.

Alfredo Pliadžio nuotr./JAV sausumos pajėgų Europoje vado spaudos konferencija
Alfredo Pliadžio nuotr./JAV sausumos pajėgų Europoje vado spaudos konferencija

„Kad būtų užkirstas kelias krizėms, svarbūs tokie veiksniai kaip įvykių supratimas, politiniai sprendimai ir ginkluotųjų pajėgų koncentracijos greitis“, – paaiškino B.Hodgesas. Jis pažymėjo, kad šioje srityje klaidos neleistinos.

B.Hodgesas akcentavo NATO ir Europos Sąjungos veiksmų vienybę Rusijos atgrasymo, ypač sankcijų taikymo, klausimu.

Be to, jis ragino Rusiją mokymus organizuoti taip pat skaidriai, kaip tai daro NATO.

Pasak amerikiečių generolo, Estija, vystydama NATO sutarties 3-iojo straipsnio principą dėl savo gynybinio potencialo stiprinimo, žengia pirmosiose gretose ir yra sektinas pavyzdys kitoms Aljanso narėms.

„Europos Sąjungos šalys, kurios dėl savo gynybinių pajėgumų stiprinimo daro tiek pat, kiek Estija, turi to paties reikalauti ir iš kitų“, – nurodė B.Hodgesas, atsakydamas į klausimą dėl NATO ir ES bendradarbiavimo plėtojimo galimybių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min