Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV parodytas ryžtas padėjo išlaikyti viltį, kad Lietuva bus nepriklausoma ir demokratiška – prezidentė

Dalia Grybauskaitė
Prezidentūros nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Atidengiant atminimo lentą JAV Valstybės departamento pareiškimo dėl Baltijos valstybių aneksijos nepripažinimo 70-mečio proga Vašingtono aikštėje Vilniuje, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė nusiuntė sveikinimo laišką paminėjo dalyviams.

„Gerbiamieji renginio dalyviai ir Lietuvos bičiuliai,

Dviejų šalių draugystei visuomet svarbiausia yra stabilumas, tęstinumas ir abipusė pagarba. Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų santykiuose šias vertybes itin prasmingai įkūnija prieš septyniasdešimt metų paskelbtas dokumentas, kurio sukaktį šiandien minime.

1940 metų liepos 23 dieną tuometinis JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Sumneris Wellesas savo pareiškime ryžtingai ir be kompromisų paskelbė pasauliui, jog Amerika ir de jure, ir de facto nepripažįsta Lietuvos ir kitų Baltijos šalių okupacijos bei aneksijos.

Dėl šio istoriškai labai reikšmingo žingsnio Lietuvos diplomatinis atstovavimas Jungtinėse Amerikos Valstijose niekada nenutrūko, Welleso pareiškimas tapo pavyzdžiu kitoms Vakarų valstybėms vykdyti nepripažinimo politiką, išlikti ištikimoms laisvės ir nepriklausomybės idealams. Lietuviams toks JAV parodytas ryžtas padėjo išlaikyti viltį ištisus penkis dešimtmečius, kad Lietuva gali būti laisva ir demokratinė valstybė.

Sumnerio Welleso deklaracija ir šiandien išlieka kertiniu dvišalius santykius apibrėžiančiu dokumentu, brėžia tęstinumo ir bendradarbiavimo politikos gaires. Tikiu, kad bendri idealai ir ateityje stiprins mūsų šalių ryšius", – rašoma Lietuvos Prezidentės sveikinimo laiške.

 

 
 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min