Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 28d. 10:00

JAV reiškiamas susirūpinimas dėl Austrijos veiksmų Michailo Golovatovo byloje

Michailas Golovatovas
alphagroup.ru nuotr. / Michailas Golovatovas

Atgarsiai apie Austrijoje paleistą Sausio 13-osios bylos įtariamąjį, buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą pasiekė ir Vašingtoną. JAV Kongrese ne kartą skambėjo Lietuvos vardas, praneša „Lietuvos rytas“.

„Rusija pademonstravo nepagarbą žmogaus teisėms. Lietuva tikėjosi bendradarbiavimo su Rusijos institucijomis ieškodama teisingumo dėl žmonių žūties 1991 metų sausio 13-ąją. Lietuvos valdžia reikalavo buvusio KGB smogikų „Alfa“ būrio nario M.Golovatovo išdavimo. Jis trumpam buvo sulaikytas Austrijoje, bet buvo netikėtai paleistas“, – antradienį JAV Kongrese dėstė nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ vadovas Davidas Krameris.

Šis ekspertas buvo pakviestas liudyti Atstovų rūmų Užsienio reikalų komiteto posėdyje apie Rytų Europos demokratijos ir laisvės padėtį. Čia taip pat kalbėta apie M.Golovatovo bylą.

JAV Atstovų rūmų Europos reikalų pakomitečio pirmininkui Danui Burtonui įteiktas Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrų kreipimasis į Europos komisarę teisingumo, pagrindinių teisių ir pilietybės reikalams Viviane Reding bei ES šalių užsienio reikalų ministrus, kuriame reiškiamas susirūpinimas Austrijos institucijų sprendimu.

„Atidžiai jį apsvarstysime“, – pažadėjo D.Burtonas.

JAV Transatlantinių santykių centro atstovas Michaelas Haltzelas susirūpinęs kalbėjo, kad Austrijos sprendimas paleisti įtariamąjį sudavė smūgį Europos Sąjungos šalių vienybei.

Dvi valandas vykusiuose minėtuose liudijimuose JAV Atstovų rūmų Užsienio reikalų komiteto posėdyje Lietuva buvo ne kartą giriama už pažangą per pastaruosius 20 metų ir regiono lyderystės pastangas.

Kongrese daugiausia dėmesio skirta problemoms Baltarusijoje ir Rusijoje.

M.Golovatovas Lietuvoje įtariamas nusikaltimais žmoniškumui. Tarp pateiktų įtarimų – ir 14 žmonių žudynės 1991 metų sausio mėnesį, kai sovietų kariai šturmavo Vilniaus televizijos bokštą, kurį buvo susirinkusi ginti beginklių žmonių minia.

Austrija liepos 14 dieną buvo trumpam sulaikiusi M.Golovatovą pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį, bet nepraėjus nė parai paleido, taip sukeldama Lietuvos pasipiktinimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min