Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV valstybės sekretorei padarė įspūdį Lietuvos ryžtas be ginklo iškovoti laisvę

Hillary Clinton.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Hillary Clinton.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jungtinių Valstijų (JAV) valstybės sekretorė Hillary Clinton penktadienį apie vidurdienį trumpai lankėsi Seime.

Viešnia pasirašė svečių garbės knygoje, su Seimo pirmininke Irena Degutiene padėjo vainiką prie Sausio 13-osios memorialo.

„Man garbė būti vietoje, kur lietuviai prieš 20 metų apgynė savo laisvę, ir matyti akivaizdžią demokratijos sėkmę. Tesaugo Dievas Lietuvą“, – svečių knygoje įrašė JAV valstybės sekretorė.

Viešnią pasitikusios Seimo pirmininkės I.Degutienės teigimu, H.Clinton išsakė pagarbą tautai, kuri sugebėjo be ginklo pasipriešinti Sovietų imperijai ir iškovoti laisvę.

„Prie ekspozicijos ji klausė, kas užrašyta prie barikadų, sakiau, kad – Laisvė, Nepriklausomybė, Lietuva – žodžiai lietuvių kalba. Ji išreiškė nustebimą, kad negali būti, jog žmonės beginkliai galėtų pasiekti tiek daug, ir dar kartą buvo pasakyta, kad lietuvių tauta didi tuo, kad ji gali plikomis rankomis pasiekti tiek daug“, – po susitikimo žurnalistams sakė I.Degutienė.

Anot parlamento vadovės, JAV valstybės sekretorei ji priminė ir Lietuvos pokario rezistencijos istoriją.

„Aš jai priminiau ir apie pokario rezistenciją, kiek buvo pokario partizanų, ir kad mūsų nepriklausomybės dvasia nėra subrendusi tik 1988-1989 metais, kad tai yra jau mums tiesiog kiekvieno lietuvio kraujyje perduota tėvų, senelių“, – sakė Seimo pirmininkė.

Ji taip pat priminė, kad „pasipriešinimas, kuris buvo pokario metais, buvo ilgiausias iš visų galimų pasipriešinimų, ko nebuvo nei Latvijoj, nei Estijoj, tikrai padaro tokį didelį įspūdį apie mus kaip tautą, kuri taip ilgai siekė laisvės ir nepriklausomybės, ir galų gale ją pasiekė“.

Apie aukštą JAV valstybės pareigūnę I.Degutienė sakė susidariusi šilto žmogaus, kuris ne formaliai, o išties domisi Lietuva, sugebėjusia išgyventi sovietų okupaciją ir atgauti valstybingumą.

„Tikrai labai šilta (atmosfera – BNS) ir žmogus, kuris, matyti, ne kryžiukui ar paukščiukui atvyko, o jai iš tiesų įdomu, ir ji tą giliai išgyvena. Tai žmogus, kuris yra demokratijos puoselėtojas ir skleidėjas visame pasaulyje, vienas iš aukščiausių JAV vadovų, kuriam tikrai buvo labai įdomu atvykti į tokią mažą valstybę, kuri praktiškai beginklė iškovojo laisvę ir nepriklausomybę, ir jos pokalbis, pajutau, buvo iš širdies“, – kalbėjo Seimo vadovė.

H.Clinton netoli Seimo rūmų, kitoje gatvės pusėje, pasitiko grupelė Lietuvos lenkų bendruomenės atstovų su plakatais, kuriuose prašoma ginti jų tautinės mažumos teises Lietuvoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min