Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 1d. 12:34

JAV: žydams reikia grąžinti visą jų turtą

Žydai
Gino Dabašinkso/BFL nuotr. / Žydai

JAV delegacijos atstovai Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos (ESBO PA) sesijoje teigia, kad būtina kompensuoti visą žydams priklausantį turtą ir tai padaryti kuo skubiau.

Trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje JAV delegacijos atstovai pabrėžė, kad „antisemitizmo apraiškas būtina išrauti“.

„Jei pažiūrėtumėte į istoriją, suprastumėte, kad atsiranda galimybė rasti atpirkimo ožių – deja, jais dažnai tampa žydų bendruomenės atstovai. Tai rodo, kaip svarbu kovoti su antisemitizmu. Svarbu, kad šalys prisimintų savo įsipareigojimus ir kompensuotų prarastą žydų turtą“, – sakė JAV delegacijos narys George'as Voinovichas.

Vašingtono delegacijos vadovas, senatorius Benjaminas L.Cardinas vylėsi, jog Lietuva supras, kad žydams privalu grąžinti visą turtą, ir tai padarys kuo skubiau, kadangi tikrieji nukentėjusieji, holokaustą išgyvenę žydai, „yra seni žmonės ir vargu ar galės išlaukti to grąžinimo“.

„Lietuva žino, koks yra sąrašas to turto, kurį reikia grąžinti, ir sugriuvus SSRS buvo įvykdyta reforma. Lietuva turėtų padaryti pažangą vienoje srityje – grąžinti turtą. <...> Mes tikimės, kad šis klausimas bus greitu metu išspręstas. Žydų atstovai dalyvauja šiame procese, mes žinome, kokie tai skaičiai. Mes žinome, kada galima tikėtis, kada bus išmokėtos kompensacijos“, – tikino B.L.Cardinas.

Jo kolega, JAV Kongreso narys Crisas Smithas teigė, kad su antisemitizmo apraiškomis, pavyzdžiui, žydų kapų išniekinimu ar išpuoliais prieš sinagogas, privalo kovoti ne tik teisėsauga, bet ir politikai.

C.Smitho teigimu, JAV yra paruošusi rezoliuciją dėl antisemitizmo internete, represijų žiniasklaidoje. „Aš manau, kad visada yra galimybė atvirumui. Internetas turėtų būti tokia galimybė, užuot tapęs represijos objektu“, – sakė C.Smithas.

Gyrė Lietuvą už pažangą

JAV delegacijos atstovai dėkojo Lietuvai už ESBO PA sesijos organizaciją ir puikias darbo sąlygas.

Vienas delegacijos narių Richardas Durbinas žurnalistams užsiminė, kad džiaugėsi sužinojęs, jog ESBO PA sesija šįmet vyks Lietuvoje, mat jo motina yra kilusi iš Jurbarko. „Atsimetu, kai paskutinį kartą buvau Lietuvoje, tūkstančiai žmonių, susirinkusių prie Katedros, skandavo: „NATO!“ Tada Lietuva dar nebuvo Aljanso narė. Dabar ji yra ne tik NATO, bet ir Europos Sąjungos, ESBO, kitų organizacijų narė“, – teigė R.Durbinas.

Jis teigė Lietuvoje lankęsis ir anksčiau, kai Lietuva dar priklausė Sovietų Sąjungai. „Ir man teko susitikti su žmonėmis slaptai, išgirsti jų siekius. Ir šis Seimo pastatas 1991 metais atrodė kitaip, nes jį juosė barikados. Ir aš žinau, kad V.Landsbergis norėjo gauti mūsų paramą, ginklų. Bet mes, pamatę, kas čia darosi, supratome, jog ginklai nėra ta priemonė, kuria galima kovoti su sovietų kariuomene“, – kalbėjo amerikietis. Jis teigė dabar matąs daugybę teigiamų postūmių ir gyrė Lietuvą už pažangą, pasiektą per nepriklausomybės laikotarpį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min