Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 30d. 14:28

Jei į pareigūnų reikalavimus nebus atsižvelgta, jie pradės protesto akcijas

Policijos pareigūnas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policijos pareigūnas

Savaitgalį vykusiame Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) visuotiniame suvažiavime priimtos rezoliucijos dėl pagrindinių pareigūnų siekių: kad būtų įteisinta 40 val. darbo savaitė, grąžintas nesumokėtas darbo užmokestis, sutvarkyta socialinių garantijų sistema, teisėsaugos finansavimas būtų grąžintas į 2008 m. lygį, būtų vykdoma baigusių tarnybą pareigūnų integracijos programa. Jeigu į šiuos reikalavimus iki 2012 m. liepos 6 d. nebus atsižvelgta, pareigūnai nusprendė organizuoti protesto akcijas.

Suvažiavimo delegatai taip pat apsisprendė ir pritarė dėl NPPSS dalyvavimo politinėje veikloje. Jie pritarė, kad susivienijimas remtų kandidatus į Seimą, kurie yra pasirengę ir nori spręsti pareigūnų problemas.

Pasak NPPSS pirmininko Vytauto Bako, NPPSS – prieš „pigią” teisėsaugą. „Nenormalu, kai tūkstančiai pareigūnų palieka tarnybą, dar didelė dalis laukia kol sukaks 20 metų tarnybos stažo, užtikrinančio galimybę išeiti į pensiją ir gauti šiokias tokias pajamas. Metas politikams padaryti tai, kas iki šiol neatlikta – grąžinti teisėsaugos finansavimą į 2008 metų lygį, o socialines garantijas garantuoti tokias, kurios kompensuotų pareigūnų pasiaukojimą: grąžinti nesumokėtą darbo užmokestį, įtvirtinti 40 val. darbo savaitę pareigūnams ir kt.”, – kalbėjo V.Bakas.

Pasak NPPSS pirmininko, patyrę pareigūnai turi būti suinteresuoti likti tarnyboje, būtina rūpintis ir baigusių tarnybą pareigūnų integracija, todėl šios programos vykdymas turi būti perduotas patiems pareigūnams, kuriems tai rūpi.

Be NPPSS narių suvažiavime dalyvavo vidaus reikalų ministras Artūras Melianas, Lietuvos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis; įvairių Seimo frakcijų atstovai, Seimo nariai. 

NPPSS rezultatai ir pasiekimai akivaizdūs: kasmet suteikiama apie tūkstantį teisinių konsultacijų nariams, kasmet baigiama nagrinėti apie 60 bylų, o per pastarąjį ketverių metų laikotarpį pateikta daugiau nei 20 įstatymų pataisų ir pasiūlymų projektams.

Vis dėlto, anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų vadovo, profesinė sąjunga turi dar daug dirbti ir siekti didesnio žmonių organizuotumo  pareigūnų bendruomenėje.

Organizatorių nuotr./Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) visuotinis suvažiavimas
Organizatorių nuotr./Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) visuotinis suvažiavimas

 

Temos: 2 Protestas Policija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min