Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugsėjo 26d. 14:00 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 26d. 14:22

Jokių derybų: Šiauliuose toliau pjaunami medžiai, nors gynėjai prie jų rišasi

Šiauliuose medžių gynėjai rišasi prie kamienų
Šiauliuose medžių gynėjai rišasi prie kamienų

Šiauliuose nesibaigia aistros dėl pjaunamų bulvaro liepų. Medžių pjovimo darbai prasidėjo trečiadienio rytą. Ketvirtadienį medkirčiai sugrįžo, tačiau rado susirinkusius ir medžių gynėjus. Viena moteris prie medžio prisirišo ir išbuvo taip kelias valandas, kol, anot protesto dalyvių, buvo pasiektas bendras susitarimas.

„Taigi priėjome susitarimą, gavome raštišką patvirtinimą ir garbės žodį, jog kirtimai Šiaulių mieste, bulvare, bus sustabdyti, iki kol įvyks teismo procesai ir bus persvarstytas medžių išsaugojimo klausimas“, – savo feisbuko grupėje skelbė medžių gelbėtojai ketvirtadienį po pietų.

Dar kiti įvykio liudininkai suprato, kad darbininkai stabdo darbus trims dienoms, nors tądien spėjo nupjauti kelis medžius. O gal tiesiog savaitgalis?

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šiauliuose pjaunami bulvaro medžiai
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šiauliuose pjaunami bulvaro medžiai

Po susitarimo prie medžio prisirišusi moteris atsirišo. Čia teko iškentėti kelias valandas. Moters atsirišti neįkalbėjo nei darbininkų pjūklai, nei policijos įtikinėjimai.

Prie medžių pjovimo vietos susirinko ne tik medžių gelbėtojai, bet ir tie, kurie aršiai pasisako už medžių nupjovimą ir tolimesnį bulvaro rekonstrukcijos projekto vykdymą. Barniai tarp šių pusių vos nesibaigė grumtynėmis. Galimai nuo to išgelbėjo nuolat įjungtos kameros.

Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius akcentavo, kad iš tiesų viskas jau yra išdiskutuota ir visi įmanomi kompromisai pasiekti. Jis tvirtino, kad po vasarą vykusių aršių diskusijų buvo papildomai tikrinami medžiai ir keletas jų papildomai bus palikta.

Jis taip pat patikslino, kad iš 148 bulvaro medžių 38 suplanuoti palikti, vienas visai neseniai paliktas papildomai.

„Nebėra ką komentuoti. Šioje temoje esu nuo Kaštonų alėjos laikų. Buvo metas, kai galėjo kažką keisti, o dabar tai padaryti net juridiškai praktiškai nėra įmanoma – nebent nutraukiam projektą ir darom iš naujo“, – aiškino vicemeras.

Jis taip pat patikslino, kad iš 148 bulvaro medžių 38 suplanuoti palikti, vienas visai neseniai paliktas papildomai. Du medžiai yra persodinami. Jo žodžiais – dabar savivaldybė tarsi lieka nuošalyje. Rangovas vykdo savo darbus, o pareigūnai prižiūri viešąją tvarką.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min