Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 24d. 18:31

Jonas Garbaravičius: niekada nesu nieko papirkęs

Jonas Garbaravičius
Jonas Garbaravičius

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie tai, kad verslininkas Jonas Garbaravičius galimai papirkinėjo Valstybės saugumo departamento (VSD) darbuotoją, pats J.Garbaravičius aiškina, kad niekada nieko nepapirkinėjo ir nėra nurodęs papirkti.

„Reaguodamas į toliau prieš mane tęsiamą šmeižto kampaniją ir piliečio K.Petraičio melagingą informaciją, paskelbtą dienraštyje „Lietuvos rytas“, verslo dienraštyje „Verslo žinios“ ir TV3 žinių laidoje, pareiškiu, kad su K.Petraičiu nesu įkūręs nei įmonės UAB „Creditum“, nei jokios kitos įmonės. Taip pat atsakingai pareiškiu, kad niekada nieko nesu papirkęs ar nurodęs papirkti, ir visi K.Petraičio man viešai metami kaltinimai yra melas“, – žiniasklaidai išplatintame laiške rašo J.Garbaravičius.

Kaip jau rašė 15min.lt, žiniasklaidoje pasirodė informacija, esą prokurorai įtaria, kad Garbaravičių šeima ne vienerius metus papirkinėjo Valstybės saugumo departamento (VSD) darbuotoją, norėdami užtikrinti ramybę giminės verslui.

Kaip teigia vienas iš buvusių J.Garbaravičiaus verslo partnerių, pirmiausia buvo įsteigta nauja bendrovė „Creditum Vilnius“. Jos vadovu tapo J. Garbaravičiaus aplinkos žmogus Tadas Žentelis. Pasak liudytojo, atsiskaitymai su saugumiečiu vyko per jį. Saugumo stogo Garbaravičiams esą prireikė tuomet, kai ant įtakingos šeimos krito įtarimai galima antivalstybine veikla.

Tuo metu J.Garbaravičius teigia nežinantis, kad teisėsauga atlieka su juo susijusius tyrimus dėl antivalstybinės veiklos.

„Todėl stebina, kad apie tokius tyrimus „žino“ ir viešai kalba K.Petraitis.  Nors skolų išieškojimu užsiimantis K.Petraitis dedasi išmanantis Lietuvos energetikos ūkį bei komentuoja AB „Lietuvos energija“ sprendimų priėmimo tvarką, noriu pabrėžti, kad man dirbant AB „Lietuvos energija“, sprendimus dėl elektros pardavimo priimdavau ne aš, o šios įmonės akcininkė LR ūkio ministerija, jos valdyba bei generalinis direktorius.  K.Petraičio melas kenkia mano reputacijai, todėl savo garbę ir orumą ginsiu visomis Lietuvos įstatymuose numatytomis priemonėmis“, – rašo J.Garbaravičius.

J.Garbaravičiaus verslo partnerio teigimu, dar dirbdamas bendrovėje „Lietuvos energija“ elektros pardavimo skyriaus vadovu, J.Garbaravičius išsikovojo, kad Ignalinos atominės elektrinės gaminama naktinė elektra būtų parduodama per tarpininkus. Tam buvo įkurtos kelios bendrovės, viena iš jų lgnalinos naktinę elektrą pardavinėjo vienai didžiausių Rusijos energetikos koncerno antrinių įmonių. Kai elektros verslas išsiplėtė, daugiau kaip pusę savo įmonės akcijų Garbaravičiai pardavė rusams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min