Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jonas Milius bus atleidžiamas iš pareigų – sprendimą nulėmė slapta STT medžiaga

Jonas Milius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jonas Milius
Šaltinis: 15min
17
A A

Piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu įtariamas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius bus atleidžiamas. Premjeras Algirdas Butkevičius sakė, kad prieš ketvirtadienio ministrų pasitarimą kiekvienas ministras gavo papildomos informacijos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) apie J.Milių, tačiau ji – neskelbtina.

„Šiuo metu yra priimtas sprendimas nepritarti pono J.Miliaus kaip vadovo pateiktai veiklos ataskaitai, mes netenkiname jo, kaip vadovo, ataskaitos“, – žurnalistams pranešė premjeras.

Priėmusi šį sprendimą Vyriausybė pavedė žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei iki kito ministrų kabineto posėdžio parengti Vyriausybės nutarimą dėl J.Miliaus atleidimo iš pareigų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Butkevičius

Pats J.Milius, visą šį laiką noriai pasakojęs žiniasklaidai apie tai, kad dar nėra nuteistas, ketvirtadienį po pokalbio su ministrų kabinetu kol kas nepasirodė žurnalistams.

Pasak A.Butkevičiaus, trečiadienį Vyriausybės nariai gavo papildomos medžiagos iš STT: „Medžiaga buvo pristatyta kiekvienam ministrui individualiai susipažinimui. Kiekvienas pasirašė, kad ši informacija nebus teikiama visuomenei. Kompleksiškai buvo vertinama ir jo kaip asmens kompetencija.“

V.Baltraitienė nuo pat skandalo pradžios gynė J.Milių, premjeras A.Butkevičius ne kartą pakartojo, kad VMVT vadovas turi pasitraukti iš pareigų, raginimą trauktis VMVT vadovui buvo išsakiusi ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tai J.Milius kategoriškai atsisakė padaryti, nes nesijaučia kaltas.

ŽŪM darbo grupė ataskaitai pritarė

Prieš porą dienų žemės ūkio ministrės V.Baltraitienės sudaryta darbo grupė teigiamai įvertino teisėsaugos įtarimų sulaukusio Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus veiklos ataskaitą.

Nepaisant to, kad ataskaitoje pripažįstama, jog pernai tarnyba gavo du pranešimus iš Rusijos dėl Kauno bendrovės „Judex“ koldūnuose rastų listerijos ir salmonelės bakterijų, apie kurias visuomenei nepranešta, ataskaitos autoriai rašo, kad didesnių veiklos trūkumų nebuvo.

„Ataskaitoje nenustatyta žymesnių trūkumų, kurie keltų įtarimų ar pagrįstų netinkamą tarnybos direktoriaus ir tarnybos veiklą, todėl jos direktoriaus Jono Miliaus 2015–2016 metų sausio–rugpjūčio mėnesių veiklos ataskaita vertinta teigiamai“, – rašoma darbo grupės posėdžio protokole.

Darbo grupei vadovavo žemės ūkio viceministras Saulius Jakimavičius.

J.Miliaus ataskaitoje, be kita ko, pateikiami duomenys apie šaldytus maisto produktus gaminančios Kauno bendrovės „Judex“ kontrolę.

Bėdų J.Miliui ir V.Baltraitienei pridarė vakarienė su verslininkais

Teisėsauga įtaria, kad „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šiuo metu tiria V.Baltraitienės ir J.Miliaus galimą interesų konfliktą, dalyvaujant vakarienėje ir medžioklėje su verslininkais Panevėžio rajone, kur dalyvavo už Lietuvos ir Latvijos žemės ūkį atsakingi politikai, valstybės tarnautojai bei du verslininkai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min