Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jonas Vytautas Žukas nori „Nota Bene“ grąžinti lauko virtuvės įrangą ir atgauti sumokėtus pinigus

Vytautas Jonas Žukas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / J.V.Žukas
Šaltinis: 15min
16
A A

Krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas nepasiduoda nei partijos kolegų, nei prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimams prisiimti atsakomybę dėl kariuomenės iš „Nota Bene“ bendrovės itin brangiai pirktų įvairių prekių. Tuo metu kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas teigia, kad sieks grąžinti iš „Nota Bene“ nupirktas prekes ir atgauti sumokėtus pinigus.

Prieš penktadienio vakarą Vilniuje vykstantį partijos tarybos posėdį J.Olekas tikino, kad prezidentė buvo neteisingai informuota apie situaciją, todėl atsakomybę vertė jam, o ne kariuomenės aprūpinimo skyriui, kurio klaidas pirma esą pastebėjo pati ministerija.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Olekas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Olekas

Partijos narių spaudimą J.Olekas žadėjo išklausyti tarybos posėdyje.

„Turėsime progą pasikalbėti. Kol kas aš sulaukiau daug skambučių, kad neturėčiau to daryti, Du kolegos yra tą nuomonę pasakę (kad ministras turi trauktis, – red. past.). Gerbiu jų nuomonę kaip demokratas. Kaip partietis, galvoju, kad jie blogai daro, nes mes turėtume apsitarti partijoje, kaip turėtume daryti, o ne kiekvienas prieštaringas nuomones teigti“, – sakė J.Olekas.

Ministrą trauktis ketvirtadienį viešai ragino partijos kolegos Seimo narys Bronius Bradauskas ir Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

Tačiau penktadienį B.Bradauskas jau buvo nuosaikesnis ir tvirtino, kad perdavė J.Olekui Kaišiadorių skyriaus nuomonę, o pats dar nesąs tikras, kaip reikėtų elgtis. B.Bradauskas tikino, kad visas šis skandalas yra rinkimų šou.

G.Kirkilas taip pat buvo ramesnis. Tiesa, jis leido suprasti, kad pats atsidūręs J.Oleko vietoje greičiausiai atsistatydintų.

Sutartis dar nenutraukta

Ministras sako, kad iš Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) kol kas nėra gavęs jokio rašto, pagal kurį galėtų nutraukti kariuomenės sutartį su „Nota Bene“, tačiau jau nurodęs kariuomenės vadui sutartį nutraukti.

„Sužinojęs, kad toks raštas yra nusiųstas Materialinio aprūpinimo departamentui, pavedžiau kariuomenės vadui, kad būtų įgyvendintos rekomendacijos“, – sakė ministras.

Pasak ministro, sutartį galėjo nutraukti ir pati VPT vadovė, bet to nepadarė.

VPT pirmadienį paskelbė išvadą, kurioje sutartis pripažinta niekine. Pasak VPT direktorės Dianos Vilytės, remdamasi šia išvada, sutartis jau penkias dienas galėjo būti nutraukta be jokių pasekmių.

Ar pagal šią sutartį jau sumokėti pinigai, ministras nežino.

J.V.Žukas: sieksime atiduoti prekes „Nota Bene“ ir susigrąžinti pinigus ​

Po J.Oleko pareiškimo Lietuvos kariuomenė išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas ketina imtis ir daugiau veiksmų.

Be to, sieksime grąžinti pardavėjui visas įsigytas prekes ir atgauti už jas sumokėtus pinigus.

„Preliminariosios pirkimo sutarties nutraukimas įpareigoja spręsti ir restitucijos – šalių sugrąžinimo į pradinę padėtį – klausimus. Todėl nusprendžiau inicijuoti procedūras, kad negaliojančia būtų pripažinta ne tik UAB „Nota Bene“ sudaryta preliminarioji lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartis už 1,6 mln. eurų, tačiau ir jos pagrindu sudaryta tikroji sutartis už 175 tūkst. eurų. Be to, sieksime grąžinti pardavėjui visas įsigytas prekes ir atgauti už jas sumokėtus pinigus“, – pranešime cituojamas vadas.

Pasak jo, jei „Nota Bene“ nesutiks su sutarčių pripažinimo negaliojančiomis pasekmėmis ir nesugrąžins sumokėtų lėšų, Lietuvos kariuomenė ketina nedelsiant kreiptis į teismą dėl šių lėšų išieškojimo teismine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min