Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 13d. 10:56 , atnaujinta: 2014 spalio 13d. 12:25

Jonavos „Achemoje“ įvyko avarija, darbuotojui prireikė medikų pagalbos

Avarija „Achemoje“
Skaitytojo Antano nuotr. / Avarija „Achemoje“

15min.lt skaitytojas Antanas pranešė apie pirmadienio rytą Jonavos trąšų gamykloje „Achema“ įvykusią avariją. Portalo žiniomis, vienas galimai apsideginęs žmogus išvežtas į ligoninę.

Antano nuotraukoje matyti, kaip iš trąšų gamyklos kyla azoto oksidų debesis.

„Debesis, kokio dar nebuvau regėjęs per 20 metų ir tokiame aukštyje.  Išvis tragedija – juk azoto oksidai patys pavojingiausi gamykloje“, – rašo kitas portalo skaitytojas.

Marius Brazlauskas,  „Achemos“ Laboratorinės kontrolės centro viršininkas, 15min.lt sakė, kad avarija yra nedidelė. „Situacija yra kontroliuojama. Avarija likviduota“, – sakė jis.

„Achema“ šiuo metu remontuoja pirmadienį prakiurusį azoto rūgšties vamzdį. Pasak gamyklos atstovų, šiuo metu vienas iš azoto rūgšties agregatų yra sustabdytas, atliekami vamzdžio remonto darbai.

Gamyklos atstovai teigia, kad gedimas viename iš devynių azoto rūgšties gamybos agregatų buvo pastebėtas apie 9 val., užfiksuota azoto rūgšties pralaida. Iškart buvo imtasi visų priemonių išsiliejusiai azoto rūgščiai neutralizuoti ir surinkti.

„Achemos“ vadovo Ramūno Miliausko teigimu, gamyklos teritorijoje teršalai buvo neutralizuoti vandens užtvaromis.

„Padidėjus azoto rūgšties pralaidai buvo sustabdytas aštuntasis azoto rūgšties agregatas. Įrenginio stabdymo metu į aplinką išsiskyrė azoto oksidai. Teršalai vandens užtvaromis buvo nusodinti, todėl azoto oksidų ribinės vertės už įmonės ribų neviršijo nustatytų reikalavimų“, – teigia R.Miliauskas.

Vyras išvežtas į ligoninę

Tačiau „Achema“ tikina, kad darbuotojai ir aplinkiniai gyventojai gali būti ramūs. Po avarijos matuotas teršalų kiekis, padidėjimas nenustatytas. Be to, avarijos metu vėjas nuo gamyklos pūtė ne į miesto pusę.

Vėliau paaiškėjo, kad avarija „Achemoje“ ne visiems baigėsi laimingai. Skaitytoja 15min.lt pranešė, kad ryte „Achemoje“ įvyko rūgšties cecho avarija, rūgštis apdegino jos giminaitį. Jis šiuo metu yra išvežtas į Jonavos ligoninę, apie vyriškio nudegimo laipsnį kol kas daugiau informacijos nežinoma.

„Ant vieno iš gamyklos darbuotojų drabužių tiesiog užtiško nedidelis kiekis vandens, kuris buvo naudojamas sulaikyti teršalus. Jis tiesiog vietoje buvo iškart nupraustas, dabar yra nuvežtas į Jonavos ligoninę bendrai apžiūrai“, – 15min.lt sakė bendrovės atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min