Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Joniškio savivaldybė tikisi spėti panaudoti 600 tūkst. litų Saulės mūšio vietai tvarkyti

Saulės mūšio vieta
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Saulės mūšis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybės skirtus 600 tūkst. litų Saulės mūšio pergalės įamžinimo programai Joniškio rajono savivaldybė žada panaudoti įrengdama parką. Paminklo statyba kol kas paliekama geresniems laikams.

Rugsėjo 22 dieną bus minimos 775-osios Saulės mūšio metinės, tačiau, pasak Joniškio rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo Sauliaus Putnos, iki šios datos nepavyks atlikti šiemet suplanuotų darbų.

„Už tuos 600 tūkst. litų mes planuojame iškasti tvenkinį, įrengti jo šlaitus, per tvenkinį bus pastatyta kūlgrinda, bus įrengta kita pusė, kur buvo senas paminklinis akmuo. Toje pusėje visą aplinką sutvarkysime ir pasodinsime parką“, – BNS sakė Joniškio savivaldybės tarnautojas.

„Tą teritoriją aš dalyčiau į tris dalis. Viena dalis yra tvenkinys, kita dalis – centrinė, kurioje stovės naujas paminklas, (...) ir trečia dalis – aplinka tvarkoma apie tą vietą, kur buvo mūsų senas paminklas, ir sodinamas parkas. Trumpai tariant, dabar netvarkytą paliktume vidurį, kur statomas naujasis paminklas“, – pasakojo S.Putna.

Anot jo, viso Saulės mūšio vietos sutvarkymo projekto vertė siekia daugiau kaip pustrečio milijono litų.

„Pernai gavome 1 mln. litų, šiemet gavome 600 tūkst. litų ir 50 tūkst. buvome gavę metų pradžioje. Mums šiemet viską padarius trūks maždaug 1 mln. 250 tūkst. litų“, – teigė pareigūnas.

Saulės mūšiui įamžinti ketinama pastatyti ir naują 30 metrų aukščio paminklą, tačiau kol kas išlieti tik jo pamatai, o paties paminklo statyba palikta paskutiniam etapui.

„Nes pinigų trūko. Pačio paminklo vertė yra apie 400 tūkst. litų. Jis bus toks kaip obeliskas, 30 metrų aukščio į viršų siaurėjantis stulpas. Bus metalinė konstrukcija ir meniškai apdirbta mediena. (...) Tai yra brangiausias daiktas iš visų darbų“, – sakė S.Putna.

Kultūros ministerija pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma patvirtinti Saulės mūšio pergalės įamžinimo programą.

Pasak dokumento, ši programa turėtų užtikrinti, kad būtų atlikti Saulės mūšio pergalės įamžinimo memorialo statybos darbai, įrengiant istorinį pažintinį turistinį objektą.

Nutarimo projekte yra išvardyti žemės ir tvenkinio kąsimo, kūlgrindos ir mašinų stovėjimo aikštelių įrengimo, o taip pat kelio nutiesimo bei želdinių sodinimo darbai.

Lėšos programai įgyvendinti bus skirtos iš Privatizavimo fondo.

1236 metais žemaičiai Saulės mūšyje sutriuškino Kalavijuočių ordiną. Mokslininkų teigimu, kautynės vyko Joniškio rajone ties Jauniūnų kaimu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Joniškis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min