Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JT ekspertai apie Lietuvos gelbėtojus: „Pasaulis turi dar vieną komandą, pasirengusią įvykus nelaimei atlikti paieškos ir gelbėjimo darbus“

Lietuvos gelbėtojai
PAGD nuotr. / Lietuvos gelbėtojai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį baigėsi keturias dienas trukusios Lietuvos Respublikos tarptautinės pagalbos teikimo komandos pratybos, kurių vertinti buvo atvykę Jungtinių Tautų Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro Tarptautinės paieškos ir gelbėjimo patarėjų grupės (INSARAG) ekspertai.

Kaip rašoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime, ekspertai puikiai įvertino komandos darbą ir klasifikavo ją kaip vidutinio lygio paieškos ir gelbėjimo miestuose komandą, kuri atitinka visus INSARAG rekomendacijų keliamus reikalavimus, pripažintus pasauliniu mastu. Dabar pasaulyje pagal INSARAG reikalavimus bus klasifikuota jau ne 21, o 22 paieškos ir gelbėjimo komandos.

Pristatydamas oficialų komandos vertinimą, ekspertų grupės vadovas Andersas Obergas iš Švedijos sakė, jog turi dvi naujienas – vieną blogą, vieną gerą: „Bloga naujiena ta, kad mums gaila bus išvažiuoti iš Lietuvos, kuri turi tokią šaunią komandą, nes keturias dienas trukęs vertinimas baigėsi. Geroji naujiena – pasaulis turi dar vieną komandą, pasirengusią įvykus nelaimei atlikti paieškos ir gelbėjimo darbus.“

Jis taip pat pasidžiaugė, kad šios pratybos nebuvo demonstracinės, o surengtos realiomis sąlygomis ir jose mūsų šalies komanda parodė labai aukštą pasirengimo ir pagalbos teikimo organizavimo lygį. Pasak ekspertų grupės vadovo A.Obergo, tai, kad vertinimo procedūroje dalyvavo ir aukšti Lietuvos pareigūnai – vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Olegas Romančikas – rodo, jog Lietuvos komanda turi didelį palaikymą ir gyvuos ilgai.

Tarptautinė paieškos ir gelbėjimo patarėjų grupė teigiamai įvertino mūsų šalies komandos struktūrą, jos narių tarpusavio bendravimą, paieškos ir gelbėjimo operacijų vykdymą, aukštalipių gebėjimus, medicinos priežiūrą, dokumentų rengimą,  logistiką oro uoste, iš kurios, pasak ekspertų, galėtų pasimokyti ir užsienio šalių gelbėtojai. Jie pažymėjo, jog komandos klasifikavimas yra tik pradžia – komandos darbo organizavimas ekstremaliųjų situacijų metu turi būti nuolat tobulinamas pratybose.

Atsiimdamas Jungtinių Tautų Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro Tarptautinės paieškos ir gelbėjimo patarėjų grupės (INSARAG) sertifikatą ir dėkodamas už aukštą komandos įvertinimą, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Vygandas Kurkulis sakė: „Galima puikiai sutvarkyti įvairias procedūras, sukurti teisinę ir logistikos bazę, įsigyti labai geros įrangos, tačiau sunkiausia yra suburti tvirtą komandą, konkrečius žmones, kurie negailėdami savo jėgų ir laiko būtų pasirengę bet kuriuo metu skubėti į pagalbą. Mums tai pavyko.“

Lietuvos Respublikos tarptautinės pagalbos teikimo komandai buvo įteikta Jungtinių Tautų vietos operacijų koordinavimo centro (OSOCC) vėliava, kurią nelaimės zonoje įkūrusi tokį centrą gali iškelti tik INSARAG klasifikuota komanda.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min