Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jubiliejaus proga pakvies ant laivų denių (nuotraukos)

"Jotvingis"
Karinių jūrų pajėgų nuotr. / "Jotvingis"
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiemet Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms – didingi metai. Dvejos solidžios sukaktys vertos garbingo paminėjimo ir pasiekimų įvertinimo. Apie įsimintinus praeities įvykius bei būsimus renginius Jūros šventės metu kalbėjomės su Flotilės admirolu Kęstučiu Macijausku.

- Kuo reikšmingi šie metai Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms?

- Šiemet sukanka 75-eri metai nuo tada, kai 1935 metų rugpjūčio 1 dieną tuometinio Lietuvos kariuomenės vado generolo Stasio Raštikio įsakymu buvo įsteigtas Lietuvos karinis laivynas kaip savarankiška ginkluotųjų pajėgų rūšis. Šis įvykis buvo reikšmingas tuometinei Lietuvai kaip įrodymas tarptautinei bendruomenei, kad Lietuva yra jūrinė valstybė, o visuomenei – koks svarbus tai žingsnis jūros link.  Be to, šią vasarą minėjome ir Karinių jūrų pajėgų atkūrimo 18-ąsias metines. 

- Kuo svarbi ši sukaktis jaunajai karininkų kartai?

- Prieškarinio jūrų laivyno tradicijos ir istorija yra svarbi ir  įkvepia naująją karininkų kartą kasdieniniuose Karinių jūrų pajėgų kūrimo ir puoselėjimo darbuose. Šiuo metu Karinės jūrų pajėgos didžiuojasi pajėgiais karo laivais ir modernia technika, profesionaliais užsienio mokyklose bei įvairiuose tarptautiniuose kariniuose mokymuose patirties įgijusiais karo jūrininkais, kuriuos aukštai vertina NATO partneriai. 75-erių metų sukaktį skaičiuojančios Karinės jūrų pajėgos gali didžiuotis tuo, kad yra reikšminga Lietuvos Respublikos kariuomenės dalis, pasirengusį bet kada apginti teisėtus Lietuvos interesus jūroje.

- Kokie Jūsų prisiminimai, įsimintini įvykiai, susiję su Karinėmis jūrų pajėgomis?

- Lietuvos Kariuomenės Karinėse jūrų pajėgose tarnauju nuo pat atsikūrimo pradžios, tad įsimintinų įvykių būta nemažai. Mačiau visą nepriklausomos Lietuvos Karinių jūrų pajėgų kūrimosi pradžią, eigą ir džiaugiuosi esamu dabartiniu rezultatu. Kiekvienas Karinių jūrų pajėgų įkurtas naujas padalinys ar įsigytas laivas, kaip ir kiekvieno tarnybai pasiryžusio karininko atėjimas į Karines jūrų pajėgas, buvo ir yra įsimintinas ir reikšmingas. 
 
- Kokiuose renginiuose ketina dalyvauti karininkai Jūros šventės metu, kaip jiems ruošiamasi?

- Liepos 30 dieną Karinių jūrų pajėgų orkestras bei reprezentacinis karo jūrininkų būrys žygiuos Jūros šventės atidarymo eisenos priešakyje. Tą pačią dieną atidarymo renginyje, šalia kitų jūrinių organizacijų sukakčių bus paminėta Lietuvos karo laivyno įkūrimo 75-erių metų sukaktis.

Minint Lietuvos karo laivyno įkūrimo 75-ąsias metines, liepos 31-ąją 11.00-16.00 val. ir rugpjūčio 1-ąją tuo pačiu laiku vyks taip vadinamosios „Atvirų denių dienos“, kurių metu jūros šventės lankytojams bus sudaryta galimybė apžiūrėti visų turimų tipų Karinių jūrų pajėgų laivus. Iš viso bus galima apžiūrėti penkis laivus.

Liepos 31-ąją 13 val. Karinių jūrų pajėgų karinis laivas plauks Vainikų nuleidimo žuvusiems jūroje ceremonijoje dalyvaujančių laivų rikiuotės priešakyje ir vadovaus rikiuotei. Šiame renginyje dalyvaujančių laivų saugumą papildomai užtikrins taip pat Karinėms jūrų pajėgoms priklausantis paieškos ir gelbėjimo laivas "Šakiai".

Karinių jūrų pajėgų orkestras visos Jūrų šventės metu dalyvaus pučiamųjų orkestrų sambūrio "Vario audros" renginiuose, vyksiančiuose liepos 30-ą rugpjūčio 1-ą dienomis.


 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min