Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pilies teatre – jubiliejų vakaras

Spektaklis „Šilkas“ Pilies teatro scenoje – jau dešimt metų.
Žvejų rūmų nuotr. / Spektaklis „Šilkas“ Pilies teatro scenoje – jau dešimt metų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos Pilies teatro režisierius Alvydas Vizgirda pasitinka garbingą jubiliejų. Gražus skaičius simbolizuoja prasmingą, įdomų, spalvingą režisieriaus gyvenimo kelią.

A.Vizgirda gimė Marijampolėje. Baigęs Vilniaus kultūros mokyklą, dirbo Naujosios Vilnios Liaudies teatre. 1979 m. įstojo į B.Ščiukino aukštąją teatro mokyklą Maskvoje, stažavosi pas lenkų teatro grandą Jozefą Štainą.

Nuo 1984 m. A.Vizgirda – klaipėdietis. Čia jis įkūrė savo teatrą, kuris palaipsniui išaugo į brandų profesionalų kolektyvą ir tapo Klaipėdos Pilies teatru. Įspūdinga režisieriaus kūrybinė biografija: beveik šimtas premjerų Pilies teatre, Valstybiniuose Kauno ir Klaipėdos dramos bei muzikiniame teatruose. Spektakliai rodyti daugiau nei 20 pasaulio šalių.

A.Vizgirda buvo Pasaulio lietuvių Dainų šventės, „Gaudeamus“, Baltijos ir Šiaurės šalių chorų festivalio, daugybės šalies valstybinių švenčių, masinių renginių ir koncertų režisierius. Klaipėdos Jūros šventė ir visas miesto kultūrinis gyvenimas nebeįsivaizduojamas be režisieriaus rankos. Už nuopelnus teatrui A. Vizgirda pelnė Kauno teatralų įsteigtą „Fortūną“ ir klaipėdiečių „Padėkos kaukę“. Liepos 1–3 d. įvyks jau XVI tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“, kurį rengia Pilies teatras.

A.Bariko „Šilkas“ neabejotinai patenka į A.Vizgirdos kūrybos „aukso fondą“. Jau dešimtmetį šis spektaklis rodomas Pilies teatro scenoje, plačiai rodytas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Literatūrinis bestseleris iki šiol mėgiamas ir sulaukia vis naujų gerbėjų teatre. Tai modernus, inovacinis, vietomis drastiškas, žmogaus veido ir žvilgsnio nostalgijos kupinas spektaklis. Ištisą personažų galeriją kaskart naujomis spalvomis pateikia Lietuvos teatro primadonos – aktorės Nelė Savičenko ir Regina Šaltenytė. Jubiliejinis spektaklis simboliškai paminės teatro režisieriaus A.Vizgirdos prasmingą gyvenimo sukaktį.

Po spektaklio žiūrovai bus pakviesti vyno taurei ir pasigrožėti nauju Pilies teatro projektu „Versalio sodai“, gros roko grupė „Wake'N'seE“.

Jubiliejinis vakaras Pilies teatre, įsikūrusiame Žvejų rūmuose, – balandžio 28 dieną, 18 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Nelė Savičenko
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min