TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Judėjimas „Vieningas Kaunas“ dėl VRK sprendimo kreipsis į teismą

Visvaldas Matijošaitis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Visvaldas Matijošaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį atmetė organizacijos „Vieningas Kaunas“ prašymą registruoti savarankišku politinės kampanijos dalyviu. VRK nurodė, jog registruojami tik politinių partijų sąrašai.

Ta proga „Vieningo Kauno“ vadovas Visvaldas Matijošaitis nusprendė pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai skundą. Po to kreipsis į teismą prašydamas išaiškinti, ar toks VRK sprendimas neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

„Manau, jog tai yra neteisinga, prieštarauja prieš beveik ketverius metus priimtam Konstitucinio teismo nutarimui. Juk politinėms partijoms priklauso tik apie 5 proc. gyventojų, o šiai žmonių grupei suteikiamos išskirtinės sąlygos. Manau, jog tai nedemokratiška ir prieštarauja mūsų Konstitucijai“, — teigė „Vieningo Kauno“ lyderis V.Matijošaitis.

Norėdami būti įregistruotais kandidatais, nepartiniai mūsų šalies piliečiai turės surinkti kelis šimtus jų kandidatūras remiančių parašų.  Paskui jie galės burtis į sąrašus. Tiesa, toks individulių kandidatų sąrašas, norėdamas patekti į savivaldybių tarybas, turės įveikti ne 4 proc., kaip politinių partijų sąrašai, barjerą, bet surinkti net 6 proc. rinkėjų balsų.

„Nors VRK ir atmetė mūsų prašymą, tačiau tai nepakeis mūsų judėjimo nuostatos individualiai dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose“, — sakė V.Matijošaitis.

Lapkričio 3 dieną visuomeninio judėjimo „Vieningo Kaunas“ lyderis, žinomas verslininkas Visvaldas Matijošaitis įteikė Vyriausiajai rinkimų komisijai pareiškimą registruoti organizaciją savarankišku politinės kampanijos dalyviu.  Nors VRK ir atmetė mūsų prašymą, tačiau tai nepakeis mūsų judėjimo nuostatos individualiai dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose.

Tokiam žingsniui jį pastūmėjo 2007 metų vasario 9 dieną Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo nutarimas, kuriame konstatuota, jog tai, kad LR savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme neįrašyta nuostata, jog rinkimuose gali būti renkami ir į ne politinių partijų sudarytus sąrašus įrašyti asmenys, prieštarauja LR Konstitucijai.

Prieš pusmetį įsikūrusi visuomeninė organizacija „Vieningas Kaunas“ vienija žinomus kauniečius, kurie siekia atgaivinti Kauną ir aktyviai dalyvauti miesto valdyme.

Judėjimas vienija apie 200 narių, tarp kurių daug Kaune ir visoje Lietuvoje žinomų žmonių: architektas, roko grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, sportinių šokių trenerė Jūratė Norvaišienė, architektas Virginijus Juozaitis, meno vadybos specialistė Ina Pukelytė, VDA Kauno dailės fakulteto dekanas Jonas Adėjaitis, Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius ir daugelis kitų.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2011 metų vasario 27 d. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min