TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juknevičienė su JAV gynybos sekretoriumi aptarė karinio bendradarbiavimo perspektyvas

Rasa Juknevičienė ir JAV  gynybos sekretorius Robertas Gatesas
Lietuvos ambasados JAV nuotr. / Rasa Juknevičienė ir JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė beveik savaitę trukusį daro vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose baigė susitikdama su šios šalies gynybos sekretoriumi Robertu Gatesu.

Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad susitikimo metu buvo aptartas JAV ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas ir jo perspektyvos, taip pat naujai besiklostantys JAV ir Rusijos santykiai. 

JAV gynybos sekretorius išsakė nuomonę, kad JAV administracija remia bendras NATO ir JAV karines pratybas kaip praktinį NATO kolektyvinės gynybos garantijų įrodimą, ir taip pat paminėjo, kad jau suplanuotos tokio pobūdžio pratybos Baltijos jūros regione. Susitikime JAV gynybos sekretorius taip pat pabrėžė NATO reformų svarbą efektyviai aljanso veiklai: „Reikia siekti, kad būtų efektyviai paskirstomi resursai ir tobulinamas sprendimų priėmimas,“ – sakė JAV pareigūnas. Apibendrindamas kolektyvinės gynybos temą, R. Gatesas pakvietė Lietuvos atstovus būti aktyvius šioje srityje ir teikti siūlymus dėl NATO reformų.

Lietuvos krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė padėkojo JAV karinėms pajėgoms už šių metų rudenį jau trečią kartą dalyvauti NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse atvyksiančius JAV karius su naikintuvais. Pasak JAV gynybos sekretorius, JAV remia poziciją, kad NATO oro policijos misija Baltijos valstybėse būtų nuolatinė. 2009 metais NATO nusprendė pratęsti oro policijos misiją Baltijos valstybėse iki 2014 metų pabaigos.

Susitikime taip pat buvo aptarti JAV santykiai su Europos šalimis ir dvišalis Amerikos ir Rusijos bendradarbiavimas karinėje srityje. Pasak JAV gynybos sekretorius, JAV stengiasi įtraukti Rusiją į bendradarbiavimą strateginės ginkluotės plotmėje.

Ministrė taip pat domėjosi Pensilvanijos valstijos patirtimi formuojant ir naudojant kariuomenės rezervą, nes valstija turi ilgalaikes tradicijas šioje srityje ir pavyzdinę rezervo sistemą.

Baltijos šalių kariuomenes ir Pensilavanijos nacionalinė gvardiją sieja glaudus bendradarbiavimas karinėje srityje. Šiemet Pensilvanijos nacionalinės gvardijos lengvųjų šarvuočių kuopa planuoja dalyvauti Latvijoje vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis“ („angl. Sabre Strike“), o 2011 metais – Lietuvoje organizuojamose tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis“ (angl. „Amber Hope“).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min