Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jungčiai į Švediją – 600 mln. litų (atnaujinta 11.19 val.)

Kubilius
Redo Vilimo/BFL nuotr. / A.Kubilius
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuva, Latvija ir Švedija galės įgyvendinti elektros jungties per Baltijos jūrą projektą, kuriam Europos Sąjunga skiria 175 mln. eurų (600 milijonų litų).

„Iš tiesų galime pasidžiaugti, kad 5 milijardai, apie kuriuos pradėjome kalbėti dar praėjusių metų gruodžio mėnesį, yra sutarti ir projektai, kurie yra svarbūs Lietuvai, irgi yra sutarti, o tai reiškia, kad iki 2010 metų Baltijos valstybių ir Švedijos jungtis turi būti pradėta įgyvendinti, nes projektas turi būti toks, kad jam būtų galima paskirti pinigus, o pinigai yra dideli, 175 mln. eurų (600 milijonų litų)“, – po vadovų darbo vakarienės surengtoje spaudos konferencijoje sakė A.Kubilius.

„Šis sprendimas džiugina ne tik dėl to, kad galėsime sparčiau nutiesti visiems Lietuvos elektros vartotojams svarbią jungtį su Švedija, bet ir dėl to, kad Europos Sąjunga dar kartą parodė solidarumo pavyzdį“, – sakė A.Kubilius.

Jis teigė esąs įsitikinęs, kad Lietuvai, Latvija ir Švedijai pavyks sutarti dėl elektros tilto per Baltijos jūrą vietos.

„Neformaliuose pokalbiuose išgirdau, kad krizės problemas dabar patiria visa Europa. Ne tik Lietuva neturi stebuklingų priemonių sunkmečiui įveikti. Europos Sąjunga, kartu su visu pasauliu išgyvena sudėtingą laikotarpį. Vilties teikia tai, kad solidarumo vertybė šios krizės metu yra visuotinai pripažįstama“, – sakė premjeras.

Ketvirtadienį vėlai vakare pasibaigus pirmajai Europos Vadovų Tarybos sesijai, A.Kubilus pasveikino pasiektą susitarimą dėl papildomų 5 mlrd. eurų, kurie bus skirti Europos energetikos infrastruktūros projektams.

Portalas euobserver.com rašto, kad susitarimą pavyko pasiekti tik sutikus su Vokietijos reikalavimu, kad finansavimas bus skiriamas tik tiems projektams, kurie bus parengti iki 2010 metų pabaigos. Jų neparengus, jie bus laikomi netinkamais ES paramai gauti.

EK siūlė 5 mlrd. paimti iš nepanaudotų 2008 metų ES biudžeto lėšų, tačiau šios idėjos buvo atsisakyta po Vokietijos ir kitų didžiųjų ES šalių protestų, kadangi pagal ES teisę nepanaudotos Bendrijos lėšos grįžta į šalių – pirmiausia didžiųjų donorių – nacionalinius biudžetus.

Penktadienį A.Kubilius susitinka su Latvijos premjeru Valdžiu Dombrovskiu ir Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Su V.Dombrovskiu A.Kubilius aptars klausimą, į kurią šalį – Lietuvą ar Latviją – turėtų būtų nutiestas elektros kabelis. Pasak premjero, šį sprendimą būtina priimti iki vasaros, kai vyktų jūros dugno tyrimo darbai.

„Tam reikia sutarimo dėl to, maždaug kokia turėtų būti to kabelio trajektorija“, – sakė A.Kubilius.

Maždaug 1,5 mlrd. litų vertės jungties su Švediją „Swedlink“ projektą turėtų įgyvendinti Lietuvos nacionalinio investuotojo bendrovė LEO LT, Švedijos „Svenska Kraftnat“, taip pat Latvijos ir Estijos energetikos bendrovės.

350 kilometrų ilgio, apie 700–1000 megavatų galios elektros tilto, kuris būtų tiesiamas Baltijos jūros dugnu, projekto galimybių studiją atliko Švedijos bendrovė „Sweco International“. Projektą numatoma įgyvendinti iki 2016 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Švedija, Europa
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min