Tiesiogiai
2017 01 04, 21:01

Jungtinės Karalystės planai nebemokėti pašalpų imigrantams lietuvių negąsdina

Artėjant derybų dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES pradžiai pranešta, kad šalies premjerė Theresa May ketina nustoti mokėti pašalpas imigrantams iš ES šalių. Tokios naujienos supriešino britus ir imigrantus, tačiau toli gražu ne visi tiki šia informacija.
Jungtinėje Karalystėje 80 proc. imigrantų turi darbą.
Jungtinėje Karalystėje 80 proc. imigrantų turi darbą. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antrąją Naujųjų metų dieną pasirodžius informacijai, kad Jungtinėje Karalystėje gyvenantys imigrantai iš ES šalių neteks galimybės gauti pašalpų, skiriamų dirbantiems asmenims, gyventojai sureagavo įvairiapusiškai.

„Brexit“ šalininkai socialiniuose tinkluose suskubo dalytis žiniomis ir sveikinti premjerės siūlymą. O priešininkai ėmė svarstyti, kas bus su britais užsienyje, ar jie taip pat neteks dalies teisių šalyse, į kurias išvyko gyventi? Skaičiuojama, kad į kitas ES šalis emigravo 1,2 mln. britų.

Lietuviams – nė motais

Į Jungtinę Karalystę emigravusių lietuvių žinia, kad gali būti nebemokamos pašalpos, regis, nesukrėtė. Diskutuodami socialiniuose tinkluose didžioji dalis tautiečių džiaugėsi tokia galimybe, esą, kuo mažiau bus mokama pašalpų, tuo daugiau žmonės dirbs. Buvo ir tokių, kurie kalbėjo lygiai taip pat, kaip ir po referendumo.

Čia ir taip buvo aišku, kad po „Brexit“ europiečiai pašalpų negaus. Todėl, kas be jų negali, „varys“ namo, taip UK prasivalys nuo imigrantų srauto.

„Čia ir taip buvo aišku, kad po „Brexit“ europiečiai pašalpų negaus. Todėl, kas be jų negali, „varys“ namo, taip UK prasivalys nuo imigrantų srauto“, „Pagaliau!“, „Protingas sprendimas, aš už!“, „Žiūrėsim, ką su Somaliu darys, nusprendę juos išsiųsti atgal. Kaip čia, įdomu, juos sugaudys, jeigu sako, kad jie vieno veido ir sunku juos rasti?“, – kalbėjo lietuviai socialiniuose tinkluose.

Imigrantai dažnai pyksta ant sąmoningai nedirbančių bei iš valstybės skiriamos paramos gyvenančių žmonių, tad jų nutraukimas atvykėliams daugelį pradžiugino. Vienišos, dirbančios bei vaikus auginančios mamos dėl galimybės netekti paramos sunerimo. Tačiau kalbama apie socialinės paramos pokyčius dirbantiesiems, tad labiausiai nukentėtų būtent šie žmonės.

Planą sustabdyti pašalpų mokėjimą imigrantams pernai, dar prieš referendumą dėl išstojimo iš ES, paskelbė buvęs premjeras Davidas Cameronas. Pastarasis rengė įstatymo pataisą, kurioje buvo numatyta naujai atvykusiems imigrantams neleisti kreiptis dėl pašalpų gavimo neišgyvenus šalyje ketverių metų.

Dirbančių imigrantų daugiau nei britų

Jei T.May nutrauktų pašalpų mokėjimą imigrantams, ji įgyvendintų buvusio premjero pradėtus darbus. Tiesa, britams tokie planai atrodo neįtikinami. Kalbama, kad pašalpos būtų ribojamos tik imigrantams iš ES, tačiau pastarųjų Jungtinėje Karalystėje kur kas mažiau nei atvykėlių iš kitų žemynų.

Britams tokie planai atrodo neįtikinami. Kalbama, kad pašalpos būtų ribojamos tik imigrantams iš ES.

Šalyje gyvenantys lietuviai kalba tik apie patį pašalpų mokėjimo ar gavimo faktą, o britai prisimena, kad pašalpų sistemos reguliavimas priklauso ne nuo Europos Sąjungos, tad „Brexit“ nėra pagrindinė tokio sprendimo priežastis.

Vyriausybės duomenimis, Jungtinėje Karalystėje gyvenantys imigrantai iš ES labiau linkę dirbti nei patys britai. Apie 80 proc. darbingo amžiaus imigrantų iš ES šalių turi darbus, palyginti su 75 proc. britų bei 62 proc. kitų šalių piliečiais. Pašalpas, apie kurių nutraukimą kalbama, gauna apie 300 tūkst. europiečių, kurių Jungtinėje Karalystėje iš viso yra daugiau nei 3 mln.

Pašalpų sumažinimas, pasak ekspertų, sutaupytų pinigų biudžetui bei sumažintų nekvalifikuotų darbininkų srautą į Jungtinę Karalystę. Emigravę lietuviai įsitikinę, kad sumažėjus paramai iš valstybės, tautiečiai rastų būdų, kaip užsidirbti nelegaliai bei nemokėti mokesčių, kad galėtų išgyventi.

Tiesa, kol kas nėra aišku, ar pašalpos būtų nutraukiamos šiuo metu gyvenantiems ir dirbantiems imigrantams Jungtinėje Karalystėje, ar naujovė būtų taikoma tik naujiems atvykėliams. T.May kabinetas vis dar nepatvirtino prieš keletą dienų viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Stiliaus ekspertas įvertino „Grammy“ raudonąjį kilimą: 17 įsimintiniausių įvaizdžių
„NY Times“ / Stiliaus ekspertas įvertino „Grammy“ raudonąjį kilimą: 17 įsimintiniausių įvaizdžių
„Grammy“ pasirodžiusi Madonna šokiravo gerbėjus: spėliojo, kas nutiko jos veidui
„Grammy“ pasirodžiusi Madonna šokiravo gerbėjus: spėliojo, kas nutiko jos veidui
Ant „Grammy“ kilimo garsi kompozitorė atkartojo D.Bosas M.A.M.A įvaizdį: vilkėjo brangų kombinezoną
Ant „Grammy“ kilimo garsi kompozitorė atkartojo D.Bosas M.A.M.A įvaizdį: vilkėjo brangų kombinezoną
Žaidimų kultūra pasiekė ir „Grammy“ sceną – įvesta unikali kategorija
Žaidimų kultūra pasiekė ir „Grammy“ sceną – įvesta unikali kategorija
„Grammy“ – stebinantis žvaigždžių stilius: apnuogintas kūnas, karvių raštai ir „Swarovski“
„Grammy“ – stebinantis žvaigždžių stilius: apnuogintas kūnas, karvių raštai ir „Swarovski“
65-ieji „Grammy“ apdovanojimai: Beyonce rekordas, išsipildęs Adele noras ir translytės atlikėjos sėkmė
65-ieji „Grammy“ apdovanojimai: Beyonce rekordas, išsipildęs Adele noras ir translytės atlikėjos sėkmė
Paskelbti „Grammy“ nominantai: lyderė – net devyniose kategorijose nominuota žvaigždė
Paskelbti „Grammy“ nominantai: lyderė – net devyniose kategorijose nominuota žvaigždė
Reklama
Valentino dienos dovanos poroms: kaip nustebinti?
Parašykite atsiliepimą apie 15min