Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jungtinio štabo viršininkas: Afganistane sužeistas karys operuotas sėkmingai

Lietuvos spec. pajėgų kariai Afganistane
KAM nuotr. / Lietuvos spec. pajėgų kariai Afganistane
Šaltinis: BNS
0
A A

Afganistane ketvirtadienio rytą sužeistas vyresnysis leitenantas Linas Novogreckis sėkmingai operuotas vokiečių karo ligoninėje, pranešė Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas.

„Karys sėkmingai operuotas, tikrai gyvens“, – ketvirtadienį Lietuvos televizijos laidai „Šiandien“ sakė A.Vaičeliūnas.

Anot jo, L.Novogreckiui buvo surišti žandikauliai, kad sugytų žaizda.

Jungtinio štabo viršininko teigimu, kai tik medikai leis, abu per užpuolimą sužeisti kariai bus pargabenti į Lietuvą.

Jo duomenimis, užpuolikų nustatyti kol kas nepavyko. Buvo sulaikyti ir apklausti du vietos gyventojai, bet informacijos, kad tai jie užpuolė patruliavusius Lietuvos karius, nėra.

Incidentas, per kurį sužeisti du Lietuvos kariai, įvyko apie 9 val. vietos laiku, Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane.

Per incidentą sužeistas ir vienas vietos gyventojas

Afganistano nacionalinės policijos uniformą vilkintis vietos gyventojas kelis kartus iššovė iš pistoleto ir sėdęs ant bendrininko vairuojamo motociklo pasišalino. Lietuvos kariai ugnimi neatsakė vengdami civilių aukų.

„Vienas šūvis pataikė užduoties vykdymo grupės vadui vyresniajam leitenantui Linui Novogreckiui į galvą, padaryta smakro paviršutinė šautinė žaizda ir buvo stiprus vidinis nosies kraujavimas. Taip pat buvo šauta į vairuotoją viršilą Audrių Lužaitį, kuriam padaryta smakro paviršutinė šautinė žaizda, kairės plaštakos paviršutinė šautinė žaizda ir dešinės plaštakos šautinis daugiaskeveldrinis lūžis“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją pasakojo A.Vaičeliūnas.

Po įvykio 28 metų L.Novogreckis ir 35 metų A.Lužaitis buvo skubiai nugabenti į provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklą, jiems suteikta pirminė medicinos pagalba. L.Novogreckiui atlikta operacija siekiant sustabdyti vidinį nosies kraujavimą, kad karys galėtų kvėpuoti.

Iš Herato atskridęs transportinis lėktuvas išgabeno abu karius į Afganistano šiaurę Mazari Šarifą, kur įsteigta vokiečių karo ligoninė, čia jiems toliau suteikta pagalba.

Pastarąjį kartą Lietuvos kariai Afganistane buvo sužeisti gegužės mėnesį – tąkart nuo netiesioginės minosvaidžio ugnies nukentėjo trys Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

Iki šiol didžiausia Lietuvos netektis NATO operacijoje Afganistane – 2008 metų gegužę Goro provincijoje per riaušes žuvęs seržantas Arūnas Jarmalavičius.

Afganistano Goro provincijoje tarnauja apie 150 Lietuvos karių ir civilių, o neramiuose šalies pietuose operacijas vykdo Specialiųjų operacijų pajėgų eskadronas „Aitvaras“.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min