TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Juodi“ Darbo partijos pinigai buvo skirti ir Seimo narių priemokoms

Prezidiumo posėdis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prezidiumo posėdis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo laikinosios tyrimo komisijos, spręsiančios, ar siūlyti Seimui leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn tris Darbo partijos atstovus Viktorą Uspaskichą, Vytautą Gapšį ir Vitaliją Vonžutaitę penktadienio posėdyje prokuroras Saulius Verseckas pripažino, kad iš Darbo partijos juodosios buhalterijos buvo neteisėtai mokama ir 2004–2008 m. Seimo nariams.

Pasak konservatoriaus Kęstučio Masiulio, tarp įrodymų yra kasos orderis, kuriame nurodyta, kad pinigai per V.Gapšį turėjo pasiekti „Loretą, Jagminą ir Žymantą“. Jis pasirašytas V.Gapšio.

Kasos orderis pavadintas „Priemokos LRS nariams“.

„Štai lapelis. Iš kurio matosi: buvo išmokėti pinigai. Ir parašyta „priemokos LRS nariams: Loreta, Jagminas, Žymantas“. Loreta, tai nesunku atspėti, kuri, ar ne? 810 kart trys. Išeina, kad kažkokie neteisėtai mokėjimai vyko ir Seimo nariams?“ – prokuroro klausė konservatorius K.Masiulis.

Kasos orderis pasirašytas 2006 m. balandžio 3 d. Jo suma sudėjus trijų Seimo narių priemokas siekia kiek daugiau nei 6 tūkst. litų.

„Galiu pasakyti, kad, mūsų manymu, visiškai įrodyta, kad Nijolė Steponavičiūtė iš juodosios Darbo partijos kasos Vytautui Gapšiui išdavė tokius pinigus, kurių paskirtis buvo įvardyta taip, kaip yra parašyta šitame orderyje. Ar V.Gapšys po to tuos pinigus atidavė tiems Seimo nariams, ar neatidavė – galėtų atsakyti tik pats V.Gapšys. Jis su teisėsauga nebendradarbiavo“, – sakė prokuroras.

2004–2008 m. Seime dirbo parlamentarai Loreta Graužinienė, Žymantas Manfredas ir Jonas Jagminas. Visi jie priklausė Darbo partijos frakcijai. Konservatorius K.Masiulis įtaria, kad priemokos buvo skirtos būtent šiems parlamentarams.

Savo ruožtu V.Gapšys sako, kad jokios priemokos Seimo nariams nebuvo mokamos.

„Jūs galite pasiklausti tų Seimo narių ir jie, kaip ir aš, pasakys, kad jokių priemokų nebuvo“, – teigė V.Gapšys.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min