Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvejų gelbėtoja iš Juodkrantės: „Žmonės nesupranta marių“

Alvyra Jančauskienė.
Neringos sav. nuotr. / Alvyra Jančauskienė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kai kurie poledinės žūklės mėgėjai, pagauti azarto, ant ledo lipa net tuomet, kai tai daryti pavojinga. Ne vieną istoriją apie neatsargų elgesį ant ledo galėtų papasakoti juodkrantiškė Alvyra Jančauskienė, iš Kuršių marių traukusi ne vieną žveją.

Būtent šios moters dėka dar vienos tragedijos pavyko išvengti kovo 11 – tąją, kuomet vos už 200 metrų nuo kranto, ties Juodkrantėje esančia prieplauka, mariose įsmuko žvejas. Kaip pasakojo 57–erių metų juodkrantiškė, ankstyvą penktadienio rytą ji žvejojo ant ledo ties Juodkrantės gyvenvietės civilinėmis kapinėmis, atokiau nuo kitų poledinės žūklės mėgėjų. „Sėdėjau ant ledo, pūtė vakaris vėjas. Ties Juodkrantės prieplauka, esančia priešais mokyklą, žvejojo apie 50 – 70 žmonių būrys. Bežvejojant išgirdau kažką šaukiant „gelbėkit“. Buvo gal pusę septynių ryto“, – pasakojo juodkrantiškė.

Išgirdusi pagalbos šauksmą moteris leidosi bėgti nelaimės vietos link. Pakeliui juodkrantiškė pagriebė prieplaukoje gulėjusį žvejybinį kuolą ir, nemąstydama apie jai pačiai gręsiantį pavojų – ėmėsi gelbėti lediniame vandenyje plūduriuojantį nelaimėlį. „Padaviau kuolą skęstančiajam. Šis jam slydo iš rankų, tad teko kuolą padėti per eketę, tuomet žvejui užkėlus ant jo koją, aš pagriebiau jį už pakarpos ir ištraukiau. Vedant vyriškį ledu į krantą, buvo vienintelė mintis – kad tik jis neįlūžtų dar kartą“, – prisimena A. Jančauskienė.

Moteris spėja, kad lediniame vandenyje vyriškiui teko išbūti apie 10 – 15 minučių. Parsigavus į krantą, čia lūkuriavusių žvejų pagalba, nukentėjusysis automobiliu buvo nugabentas į juodkrantiškės namus, kur neilgai trukus atvyko medikai. Tai ne pirmas kartas, kuomet moteriai tenka ištiesti pagalbos ranką azarto pagautam ir savo saugumu nesirūpinančiam žvejui. Su prieš  šešerius metus išgelbėtu vyriškiu moteris bendrauja iki šiol. Kartą pastangos išgelbėti skęstantį baigėsi nesėkmingai. Moteris pripažino, kad ir pačiai yra tekę išsimaudyti lediniame Kuršių marių vandenyje. Vis dėl to, anot moters, gyvenimas šiame krašte, išmokė pažinti marių ledą ir ant jo elgtis atsargiai.

„Žmonės nesupranta marių, nežino ledo. Eina drąsiai kaip ant ežero, juk yra vaga (farvateris), stipri srovė, kuri pragraužia ledą ir viskas. Būna, kad ledas užsninga, bet tuomet matai – kur sniegas geltonas, negalima lipti, nes įsmuksi. Ne paslaptis, kad žvejai šildosi alkoholiu. Eina, griuvinėja, negalvoja, kad apačioje vanduo. Viską reikia normos ribose daryti –  taip pat ir alkoholį saikingai vartoti“, – pastebėjimais dalinosi moteris.

Neringos savivaldybės meras Vigantas Giedraitis džiaugiasi A. Jančauskienės poelgiu ir laiminga jo pabaiga. Anot mero, toks moters žygdarbis negali likti nepastebėtas ir  turi būti atitinkamai pažymimas. „Tokiems žmonėms yra nesvetimas didelis pareigos, patriotiškumo ir meilės žmogui jausmas. Ne kiekvienas taip išdrįstume pasielgti, todėl tokiems žmonėms kaip A. Jančauskienė, kurie nepaisydami pačių saugumui kylančios grėsmės, tiesia pagalbos ranką, turime būti nuoširdžiai dėkingi. Iš panašių istorijų turime pasimokyti.“, – teigė meras V. Giedraitis. 
 

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min