Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juodojo kaspino dienos išvakarėse Seimo Pirmininkė Irena Degutienė primena, kad tautas žudo ne tik ginklai ir ugnis, bet ir vidiniai nesutarimai bei nepasitikėjimas, melas ir priešprieša, neapykanta ir skaidymasis

Seimo pirmininkė Irena Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Seimo pirmininkė Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Juodojo kaspino dienos išvakarėse Ablingoje vykstančiame renginyje „Ablinga – paminklas tragiškoms aukoms atminti“ dalyvaujanti Seimo Pirmininkė Irena Degutienė sako, kad ši vietovė žymi itin skaudų Lietuvos istorijos tarpsnį, Lietuvos aukas ir netektis, mūsų nužudytus žmones.

„Būnant tokiuose istoriją menančiuose renginiuose, tokiose vietose, visada labai skaudžiai iškyla mintis: kiek daug tokių vietų mūsų Lietuvoje. Tarsi skaudūs randai ant istorinio žemėlapio – Ablinga ir Pirčiupiai, Paneriai ir Rainiai, Seda ir Pravieniškės. Visa šalis – tarsi didelės kapinės, tarsi didelės netiesos liudijimas. Tačiau kartu tai – ir Lietuvos bei lietuvių gyvybiškumo liudijimas. Jeigu mūsų tauta, tiek kartų užimta ir naikinta, deginta ir žudyta, jeigu per amžius tiek nukraujavusi Lietuva sugebėjo išgyventi, atsitiesti ir, maža to, atkurti nepriklausomybę, reiškia tikrai esame tvirtesni, nei kartais apie save kalbame ir galvojame“, – teigia I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pabrėžia, kad tautas žudo ne tik ginklai ir ugnis, bet ir vidiniai nesutarimai bei nepasitikėjimas, melas ir priešprieša, neapykanta ir skaidymasis.

„Todėl dar viena, ne mažiau svarbi Ablingos pamoka, tariant Justino Marcinkevičiaus žodžiais, „nežudykime daugiau viens kito“. Esame per maža tauta, kad galėtume vieni kitus skriausti ir menkinti, žudyti žodžiais, abejingumu ar juo labiau – tiesiogine prievarta. Esame per maža tauta, kad galėtume nevertinti to, ką turime brangiausio, – savo žmonių“, – teigia I. Degutienė.

Todėl Seimo Pirmininkė dėkoja visiems, kurie nelieka abejingi istorijai, kurie Ablingą kelia ir kelia kaip gyvo istorinio ir žmogiškojo jautrumo pavyzdį.

„Tebūnie tai ne tik mūsų praeities istorijos puslapio atvertimas, bet ir priesakas, kad mūsų dabartis ir mūsų ateitis būtų teisingesnė ir išmintingesnė“, – sako I. Degutienė.

Trečiadienį I. Degutienė dar apsilankys Klaipėdoje ir padės gėlių prie paminklo „Kančia“.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min