Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 17d. 16:13

Juozas Bernatonis iš susitikimo su prezidente išėjo puikiai nusiteikęs, bet nuliūdo sulaukęs klausimų apie viceministrą

Dalia Grybauskatė ir Juozas Bernatonis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dalia Grybauskatė ir Juozas Bernatonis

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tęsdama susitikimus su ministrais antradienį priėmė teisingumo ministrą, socialdemokratą Juozą Bernatonį. Jis pas D.Grybauskaitę užtruko ilgiausiai ir sulaukė bene mažiausiai kritikos. Iš susitikimo su prezidente išėjęs J.Bernatonis su žurnalistais pasidalijo džiaugsmu dėl tokio išsamaus pokalbio.

Savo partijos kolegų per artimais ryšiais su D.Grybauskaite nuolat kaltinamas J.Bernatonis po antradienio susitikimo pasakojo, kad jo ir prezidentės nuomonės sutapo kone visais klausimais.

Tiesa, žurnalistams pasiteiravus, ar buvo aptartas ir galimai susitepusio teisingumo viceministro Sauliaus Stripeikos klausimas, J.Bernatonis nebebuvo toks laimingas. 

Jis pripažino, kad apie S.Stripeiką su prezidente teko pasikalbėti, tačiau pabrėžė kol kas jokių sprendimų dėl bausmių ir probacijos vykdymo bei valstybės registrų veiklos sritis kuruojančio buvusio Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo S.Stripeikos atleidimo nepriėmęs.

„Sprendimai bus priimti po liepos 12 dienos“, – sakė jis.

Kai bus, tada ir spręsime, – paklaustas, ar yra pasiryžęs atleisti S.Stripeiką, sakė J.Bernatonis.

Iki tol J.Bernatonis tikisi gauti STT vadovo atsakymą į užklausą apie S.Stripeikos reputaciją. „Aš nesvarstau „jeigu bus, jeigu nebus". Kai bus, tada ir spręsime“, – į klausimą, ar yra pasiruošęs atleisti viceministrą, jei paaiškės, kad jo reputacija ne krištolinė, atsakė J.Bernatonis. 

Ministro žiniomis, savo reputaciją įvertinti STT paprašė ir pats S.Stripeika. Jis, pasak J.Bernatonio, neketina pasekti iš žemės ūkio viceministro pareigų pasitraukusio Ryčio Šatkausko pavyzdžiu ir atsistatydinti. 

Viešėdamas prezidentūroje J.Bernatonis apgailestavo, kad žurnalistai jo klausinėja tik apie S.Stripeiką. „Paminėjau žymiai svarbesnių Lietuvai ir įdomesnių klausimų negu jūs dabar mane kamantinėjate“, – neslėpė nusivylęs jis.

Prezidentės patarėja Rūta Svetikaitė teigė, kad su J.Bernatoniu, be viceministro temos, buvo kalbama apie teismų reformą, ilgai trunkantį baudžiamųjų bylų nagrinėjimą, advokatūrą.

„Prezidentė pabrėžė, kad advokatūra neturi tapti užuovėja susikompromitavusiems teisininkams ir advokatams turi būti keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai“, – sakė ji.

J.Bernatonis yra devintas pas prezidentę apsilankęs ministras. Jis pas prezidentę užtruko ilgiausiai – daugiau nei valandą.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min