Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 5d. 11:26

Juozas Bernatonis: Lietuva padeda Juodkalnijai integruotis į Europos Sąjungą

Pasirašytas Lietuvos ir Juodkalnijos tarpusavio sutarimų memorandumas
Teisingumo ministerijos nuotrauka / Pasirašytas Lietuvos ir Juodkalnijos tarpusavio sutarimų memorandumas

Penktadienį Teisingumo ministerijoje ministras Juozas Bernatonis ir Juodkalnijos Ministro Pirmininko pavaduotojas ir teisingumo ministras Duško Markovićius aptarė Juodkalnijos integracijos į Europos Sąjungą (ES) klausimus ir pasirašė Lietuvos ir Juodkalnijos teisingumo ministerijų tarpusavio supratimo memorandumą.

„Šio memorandumo pasirašymas yra ne tik reikšmingas žingsnis įtvirtinant Lietuvos ir Juodkalnijos ryšius teisingumo srityje, bet ir svarbus dvišalių santykių momentas Juodkalnijos integracijos į Europos Sąjungą procese. Tarptautiniai informacijos mainai ir pasidalijimas patirtimi teisingumo srityje svarbūs kiekvienai šaliai ir padeda kurti veiksmingą tarptautinę teisės sistemą“, – pabrėžia J. Bernatonis.

J. Bernatonis su D. Markovićium taip pat pasidalino Lietuvos patirtimi rengiantis narystei ES ir pristatė šiuo metu Lietuvoje vykdomas teisingumo sistemos reformas. 

Dvišalio susitikimo metu Lietuvos ir Juodkalnijos ministrai aptarė Juodkalnijos integracijos į ES procesą. J. Bernatonis pažymėjo, kad Lietuva nuosekliai remia Juodkalnijos integraciją – Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai 2013 m., intensyvaus bendro darbo dėka, pavyko pasiekti sutarimą dėl svarbiausių, 23 (Teismai ir pagrindinės teisės) ir 24 (Teisingumas, laisvė ir saugumas) derybinių skyrių atidarymo. Anot Lietuvos teisingumo ministro, pažanga šiuose skyriuose lems tolimesnių stojimo derybų tempą.

J. Bernatonis su D. Markovićium taip pat pasidalino Lietuvos patirtimi rengiantis narystei ES ir pristatė šiuo metu Lietuvoje vykdomas teisingumo sistemos reformas. Pasirašytu memorandumu šalys įsipareigojo keistis informacija ir dalintis gerąja praktika įvairiose teisės ir teisingumo srityse, organizuoti ekspertų susitikimus, konferencijas, seminarus aktualiais klausimais.

Juodkalnijos teisingumo ministras su delegacija, Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvoje Ramizu Basicium ir Juodkalnijos atstovybės ES Pirmuoju sekretoriumi Nikola Saranovicium taip pat susitiks su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu ir Seimo Pirmininko pavaduotoju, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininku Gediminu Kirkilu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min