Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juozas Olekas pasiūlė, kaip užkirsti kelią mokinių vežimui į sukarintas Rusijos stovyklas

Lietuvos moksleivė Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“.
„Facebook“ nuotr. / Lietuvos moksleivė Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministerija yra pasirengusi padėti spręsti tokias problemas, kaip Lietuvos moksleivių vežimas į sukarintas stovyklas Rusijoje. Tai penktadienį sakė ministras Juozas Olekas, kuris pasmerkė bandymus paveikti mūsų šalies jaunuolius propagandinėmis priemonėmis.

„Aš tai vertinu labai blogai. Vaikus bandoma įtraukti į tokius politizuotus, net, sakyčiau, politinius žaidimus. Jie yra pati pažeidžiamiausia visuomenės grupė, kuriai įtaką padaryti yra labai paprasta. Ypač propagandinėmis priemonėmis“, – sakė krašto apsaugos ministras J.Olekas. 

Ministras teigė, kad apie Lietuvos paauglių vežiojimą į sukarintas stovyklas „Sojuz“ pats sužinojo tik po 15min.lt atlikto tyrimo. 

„Tai yra Vilniaus miesto savivaldybės, Švietimo ir mokslo ministerijos kompetencija. Esu tikras, kad jie įsigilins į situaciją ir spręs problemą. Bet mes, Krašto apsaugos ministerija, esame atviri padėti tas problemas spręsti ir turime alternatyvą tokiems agresyviems bandymams vežti mūsų jaunimą į Rusiją“, – kalbėjo ministras.

J.Olekas ragino prisiminti, kad mūsų šalyje kasmet yra rengiamos Lietuvos šaulių sąjungos stovyklos, kuriose kasmet stovyklauja keli tūkstančiai jaunų žmonių.

Alfredo Pliadžio nuotr./Juozas Olekas
Alfredio Pliadžio nuotr./Juozas Olekas

„Tokiose stovyklose pilietinis ir patriotinis ugdymas yra vykdomas ne agresyviais, propagandiniais veiksmais, o vakarietiškais ir demokratiškais principais. Daugelis vaikų grįžta smagiai nusiteikę ir kitais metais jau atsiveža savo draugus“, – sakė krašto apsaugos ministras J.Olekas.

Po publikacijos – tyrimai

Trečiadienį portalas 15min.lt aprašė, kaip Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos ir Vasilijaus Kačalovo gimnazijos mokiniai buvo kasmet vežiojami į Rusijos sukarintas stovyklas „Sojuz“. 

Šitie renginiai yra  finansuojami Rusijos gynybos ministerijos ir FSB tinklui priklausančių organizacijų. 

Šaltiniai teigė, kad tokiuose renginiuose rusų žvalgyba atsirinkinėja talentingus jaunuolius, galinčius papildyti agresorės Rusijos kariuomenės gretas.

Šaltiniai teigė, kad tokiuose renginiuose rusų žvalgyba atsirinkinėja talentingus jaunuolius, galinčius papildyti agresorės Rusijos kariuomenės gretas.

Paviešinus šitą informaciją, Seimo konservatoriai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydami atlikti ikiteisminį tyrimą.

Taip pat raštu kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą, Švietimo ir mokslo ministeriją, Vilniaus miesto savivaldybę, kuri yra tų mokyklų steigėja. 

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis buvo priverstas aiškintis Seimo nariams. Politikas teigė, kad smerkia tokį moksleivių stūmimą į Rusijos karo mašiną, tačiau jaučiasi bejėgis, nes negali kontroliuoti mokyklų vadovų.

Tyrimą pradėjo ir Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyrius. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min