2026-03-27 09:39 Atnaujinta 2026-03-27 10:32

Juozas Olekas: techninių pokalbių su Minsku bus, dėl politinių – laikas parodys

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) specialiajam pasiuntiniui Baltarusijai Johnui Coale'ui raginant Lietuvą surengti dvišalį politinį susitikimą su Baltarusija, Seimo pirmininkas Juozas Olekas sako, kad techniniame lygmenyje pokalbiai su Minsku įmanomi, o galimybė bendrauti aukštesnio rango pareigūnams priklausytų nuo derybų eigos.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Juozas Olekas
Juozas Olekas / Roberto Riabovo / BNS nuotr.

„Tai, matyt, kad tokių techninių, tarnybinių įvairių pokalbių bus, nes jeigu norime spręsti, tai, matyt, vis tiek kontaktų neišvengsime, kito kelio nėra. Bet, kaip sakiau, pirma turi būti abipusis supratimas, ne nuolaidos vienpusės ir kada kita pusė išlieka tokioje agresyvioje pozicijoje. Tai techniniai pokalbiai, man atrodo, turėtų vykti“, – žurnalistams penktadienį sakė parlamento vadovas.

Paklaustas, ar susitikimai gali vykti ir aukštesniame, pavyzdžiui, viceministrų lygmenyje, kaip kalbėjo J.Coale'as, J.Olekas teigė, kad tai priklausys nuo pokalbių su Minsku eigos.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą