Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūrą mylinčius smalsuolius kviečia buriavimo kursai

Jaunimas šią vasarą nors vienai dienai galės tapti tikrais buriuotojais.
Organizatorių nuotr. / Jaunimas šią vasarą nors vienai dienai galės tapti tikrais buriuotojais.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Jūra yra daugiau nei paplūdimys. Tai bandys įrodyti jauni entuziastai, šią vasarą kviečiantys išbandyti buriavimo malonumus ir pažinti jūrą iš arčiau.

Prieš porą metų įsteigta Lietuvos buriavimo mokymo asociacija jau gegužę ketina surengti pirmuosius buriavimo kursus, parengtus pagal projektą „Burės kiekvienam“.

Manome, kad jauniems žmonėms paprasčiau mokytis iš jaunų žmonių. Tokia ir yra mūsų komanda. Tada kalbama ta pačia kalba, – aiškino Vilius Tamkvaitis.Pamokos vyks Klaipėdos universiteto mokomajame burlaivyje „Brabander“.

Į kursus kviečiamas 15-25 metų amžiaus jaunimas. Tačiau, pasak organizatorių, jei panorės išmokti buriuoti ir vyresni nei 25-erių – jie taip pat bus priimami.

Teorijos pagrindus išdėstys „Brabander“ kapitonas Valdemaras Vizbaras, o gyvenimo burlaivyje patirties pasisemti bus galima mokantis su visa įgula. „Manome, kad jauniems žmonėms paprasčiau mokytis iš jaunų žmonių. Tokia ir yra mūsų komanda. Tada kalbama ta pačia kalba“, – aiškino vienas iš mokymų organizatorių, asociacijos pirmininkas Vilius Tamkvaitis.

Kursai patrauklūs ir tuo, kad jie truks tik vieną dieną. Tokia trukmė, pasak V.Tamkvaičio, tinkamiausia. „Daug lengviau rasti vieną laisvą dieną, tam kad būtų galima išplaukti. Būtų kur kas sunkiau organizuoti mokymus, jei jie truktų kelias dienas“, – patikino jis.

Kursų metu bus suteikiama visa informacija, kur ir kaip galima gilinti žinias. Pirmieji mokymai numatyti gegužės 8–10 dienomis. Jau dabar yra užsiregistravę keli norintieji išmokti buriavimo pagrindų, dauguma jų – merginos.

„Brabander“ įgula kursų metu išplauks į jūrą – bus galima iš arti pamatyti gyvenimą siūbuojant bangoms, įsijausti į discipliną laive, išmokti pagrindinius jūrinius terminus ir net išmokti rišti mazgus bei paragauti jūroje gaminamo maisto.

Kursus ketinama rengti visą vasarą. Platesnė informacija tinklalapyje www.bureskiekvienam.lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min