Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 21d. 10:27

Jurbarko rajone atstatyta prieš 15 metų sudegusi koplyčia

Pažėrų kaimo koplytėlė
D.Juodaičio nuotr. / Pažėrų kaimo koplytėlė

Jurbarko rajone, Girdžių seniūnijoje atstatyta prieš 15 metų sudegusi Pažėrų kaimo koplytėlė. Pasak Girdžių seniūno Dariaus Juodaičio, prie kapinių esanti koplytėlė atstatyta rėmėjų lėšomis.

2000 metų rudenį kilęs gaisras suniokojo ne tik koplyčią. Beveik viduryje dienos nuo kapinių pusės kylančius dūmus pamatę gyventojai gaisrą bandė gesinti, tačiau ugnis prarijo altorius, daugybę unikalių liaudies meno dirbinių, šventųjų paveikslus. Taip pat – ir koplytėlę.

Nors dėl gaisro buvo pradėtas tyrimas, tačiau kaltininkas nerastas. Vietos žmonės įsitikinę, jog tai – tyčinis padegimas.

Per penkiolika metų buvo ne viena iniciatyva atstatyti koplyčią, tačiau iniciatyvos ir baigdavosi tik gerais norais. Vietoje sudegusios koplyčios vietos gyventojų rūpesčių atsirado tik medinis polietileno plėvele dengtas karkasas, iš šalies primenantis šiltnamį.

Pasak Girdžių seniūno Dariaus Juodaičio, sudegusi koplyčia vietos gyventojams buvo svarbi, ji minima ir istoriniuose šaltiniuose.

„Tai, kad dabartiniame laikmetyje būtų statomos koplyčios – gana retas reiškinys. Prašėme rėmėjų pagalbos – be jų tokios statybos būtų sunkiai įmanomos.

D.Juodaičio nuotr. /Pažėrų kaimo koplytėlė
D.Juodaičio nuotr. /Pažėrų kaimo koplytėlė

Pats pirmas į pagalbos kbietimą atsiliepė jurbarkiškis verslininkas, įvairias akcijas mielai remiantis ir pats prie jų įgyvendinimo prisidedantis Daivaras Rybakovas, vėliau – įmonė „Savas medis“ ir kolekcionieriaus Gerardo Skickio šeima, taip pat kiti pavieniai žmonės“, – sakė D.Juodaitis.

Koplytėlės statybos pradėtos birželio mėnesį, o liepos pabaigoje jau buvo užbaigtos.

„Vietiniai tai vadina stebuklu, nes mažam kaimui naujai pastatyta koplytėlė yra nemenka dovana“, – kalbėjo D.Juodaitis.

D.Juodaičio nuotr. /Pažėrų kaimo koplytėlė
D.Juodaičio nuotr. /Pažėrų kaimo koplytėlė
Temos: 2 Jurbarkas Koplyčia

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min