Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 14d. 14:38

Jurbarko savivaldybė liko be administracijos vadovų

Vida Rekešienė
Vida Rekešienė

Antradienį Jurbarko rajono savivaldybės taryba antradienį balsavo dėl nepasitikėjimo administracijos direktore Vida Rekešiene. Posėdyje dalyvavo 25 tarybos nariai, iš kurių 22 balsavo už V.Rekešienės atleidimą, trys – prieš.

„Jurbarko šviesa“ praneša, kad administracijos direktorė tarybos narių pasitikėjimą prarado po to, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba jai pareiškė įtarimus dėl galimos korupcijos, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo Naujamiesčio progimnazijos stadiono istorijoje. Kauno apylinkės teismas V.Rekešienę trims mėnesiams nušalino nuo pareigų.

„Jurbarko šviesa“ primena, kad skandalas kilo po to, kai paaiškėjo, kad savivaldybė pervedė stadioną rekonstravusiai įmonei lėšas už neatliktus darbus. Įmonė šį pavasarį prie darbų negrįžo – stadionas liko nebaigtas, pinigai taip pat negrąžinti.

Panašūs įtarimai pareikšti ir V.Rekešienės pavaduotojui Dariui Juodaičiui. Antradienį jis taip pat buvo atleistas. Už pavaduotojo atleidimą balsavo 22 tarybos nariai, prieš – trys. D.Juodaitį teismas nuo pareigų buvo nušalinęs iki lapkričio 1 d.

Meras kaltę verčia verslininkams

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius dar prieš administracijos vadovų atleidimą išplatino kreipimasį, kuriame išdėstė savo poziciją dėl administracijos vadovams postus kainavusios istorijos.

Renku merą nuotr./Skirmantas Mockevičius
Renku merą nuotr./Skirmantas Mockevičius

S.Mockevičius primena, kad Jurbarko savivaldybei gavus Švietimo ir mokslo ministerijos finansavimą 2018 metų rudenį buvo pradėtas Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimas.

„Pasiūliusi mažiausią kainą, viešųjų pirkimų konkursą rangos darbams atlikti laimėjo UAB „Voverės namai“. Pagal pasirašytą sutartį sporto aikštyno atnaujinimo darbai turėjo būti baigti iki 2019 metų spalio 2 d.

Nors UAB „Voverės namai“ savivaldybės administracijai buvo pateikusi garantinį raštą 2019 metais užbaigti aikštyno atnaujinimą ir dalis pinigų įmonei buvo išmokėta 2018 metų pabaigoje, ji duotų įsipareigojimų neįvykdė. Teisėsaugos institucijos nustatys, ar pinigai pervesti dėl savivaldybės darbuotojų neatidumo, klaidų, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, ar tai buvo statybos įmonės gudriai susuktas ir įvykdytas sukčiavimo planas.

Noriu patikinti, jog administracijos direktorė Vida Rekešienė ir direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis dėjo labai daug pastangų, kad aikštyno atnaujinimo darbai šiemet būtų toliau vykdomi: kvietė UAB „Voverės namai“ direktorių, statybos vadovą, siuntė jiems pretenzijas ir reikalavimus vykdyti darbus pagal nustatytą grafiką. Nors šie asmenys atvykdavo į susitikimus, o juose žadėdavo darbus vykdyti pagal grafiką, pažadų netesėjo.

Todėl sutartį su UAB „Voverės namai“ savivaldybės administracija nutraukė, o visą medžiagą dėl paaiškėjusios įmonės vadovų nusikalstamos veiklos administracijos direktorė Vida Rekešienė liepos mėnesį perdavė Kauno apygardos prokuratūrai“, – teigia S.Mockevičius.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min