Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 01 03, 12:19

Jurgis Razma stebisi Algirdo Butkevičiaus aptiktais baisiais dalykais energetikoje

Naujasis ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius praėjusių metų politinę veiklą baigė paskelbdamas aptikęs „baisių dalykų“ energetikoje. Pasirodo, tą pasibaisėjimą A.Butkevičiui sukėlė buvusios Vyriausybės nutarimu patvirtinta viešuosius interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) lėšų surinkimo tvarka, rašoma Jurgio Razmos išplatintame pranešime spaudai.
Debatų akimirka
Jurgis Razma / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojo Jurgio Razmos, susidaro įspūdis, kad A.Butkevičius pats neįsigilinęs į VIAP surinkimo ir administravimo reikalus yra kažkieno akivaizdžiai suklaidintas ir skleidžia konkrečiais faktais nepagrįstus gandus apie tariamą VIAP lėšų pradanginimą jas renkančių bendrovių sąskaitose užsienyje.

„Praėjusią vasarą, kai buvęs energetikos ministras inicijavo šį Vyriausybės nutarimą, nujausdamas, kad jis ateityje gali tapti propagandinių atakų objektu ir kad dėl jo būtinumo stinga pagrindimo, kreipiausi į mūsų Vyriausybę siūlydamas jį atšaukti. Deja, į mano tuomet išsakytus argumentus nebuvo atsižvelgta, ir dabar A.Butkevičius propagandiškai išnaudoja nemažos dalies visuomenės supratimą, kad VIAP lėšos saugesnės bus trumpam patekusios į valstybės kontroliuojamos (LESTO), o ne privačių elektros tiekimo bendrovių sąskaitas“, – priminė TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas, akcentuodamas, kad šiuo klausimu buvo viešai diskutuojama, tačiau socialdemokratai tuo metu neskelbė matą „baisių dalykų“ dėl minėto Vyriausybės nutarimo.

Šiandien Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas A.Butkevičius nutyli faktą, kad ankstesnės LSDP Vyriausybės kažkodėl nesibaimino privatininkų leisdamos „prichvatizuoti“ VST ar kurdamos skandalingąjį ir, matyt, ne be pagrindo korupcijos įtarimais aplipusį energetikos darinį LEO. Pasak J.Razmos, dabar susidaro įspūdis, kad naujasis ministras pirmininkas privačias elektros tiekimo bendroves apšaukia potencialiais sukčiais. „Jei premjero žodžius vertintume rimtai, į juos turėtų išgąstingai sureaguoti didieji elektros energijos vartotojai, sudarę sutartis su šiomis bendrovėmis dėl elektros tiekimo“, – sakė TS-LKD frakcijos atstovas.

Parlamentaras ironizavo, kad savo reputaciją gindamos galėtų sureaguoti ir elektros tiekimo bendrovės, bet, matyt, jos to nedarys būdamos dėkingos A.Butkevičiaus Vyriausybei, kad ši VIAP surinkimo naštą nuo jų pečių perkėlė LESTO bendrovei.

Jei, pasak J.Razmos, A.Butkevičiaus logiką dėl grėsmių viešiesiems finansams jiems laikinai esant privačių bendrovių sąskaitose pritaikytume PVM surinkimui, gal reikėtų laukti naujosios Vyriausybės siūlymų prekybos centruose atskirai pasodinti kasininkę, renkančią PVM mokestį Valstybinei mokesčių inspekcijai?

„Atrodo, kad A.Butkevičius dar nesuvokia, jog jau nebėra populistinės Seimo opozicijos atstovas, o premjeras, kuris, skelbdamas apie piktnaudžiavimus privalėtų turėti bent minimumą tai įrodančių faktų ir tai paskelbęs nedelsdamas kreiptųsi į Prokuratūrą. Priešingu atveju tektų konstatuoti, kad pats Premjeras, skelbdamas neobjektyvias žinias apie tariamus neskaidrumus valstybei sprendžiant energetikos klausimus, menkina mūsų šalies prestižą, apsunkina tarptautinės paramos gavimą mums įgyvendinant strateginius energetikos projektus. Nesąžiningai atrodo ir A.Butkevičiaus apreiškimas, kad jis aptiko kažkokį netikėtą dalyką. Tuo būtų galima patikėti nebent tuomet, jei jis prisipažintų neskaitąs spaudos nei internetinių tinklalapių naujienų, nes praėjusią vasarą dėl minėto Vyriausybės nutarimo vyko vieša diskusija, – pažymi J.Razma pridurdamas: – nesinorėtų konstatuoti, kad ministro pirmininko veiklai apibūdinti teks pasitelkti žinomą lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min