Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūroje daugės saugomų poligonų, žvejai piktinasi

Žuvys
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žuvys
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Lietuva, vykdydama įsipareigojimus Europos Sąjungai, steigia dar dvi saugomas teritorijas – vadinamuosius poligonus – Baltijos jūroje. Ten įsigalios įvairūs apribojimai, tarp jų – ir žvejoti tralais. Žvejai pyksta – paukščius ir ant jūros dugno besiveisiančius moliuskus saugoti ketinama ten, kur žvejojama bene intensyviausiai.

Po kelerius metus vykusių mokslinių tyrimų siūloma jūroje steigti dvi naujas saugomas teritorijas – vadinamuosius poligonus, kurių dalis driektųsi Lietuvos teritoriniuose vandenyse, dalis – išskirtinėje ekonominėje zonoje. Su anksčiau įsteigtais poligonais, saugoma būtų apie 17 proc. Lietuvai priklausančio jūros ploto.

Žvejai neteks gal nuo 3 iki 5 proc. savo žvejybos teritorijos, – sako Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Planavimo ir kadastro sk. vedėja Vitalija Valantiejienė.

Saugoti ketinama dugne esančius rifus, ant jų išlikusias tankias midijų kolonijas ir ten besimaitinančius migruojančius vandens paukščius. Poligonuose galiotų įvairūs draudimai, tarp jų – ir žvejoti tralais.

„Ekonominėje zonoje Lietuva pirmą kartą steigia saugomą teritoriją. Dugninio tralavimo ribojimas ekonominėje zonoje turės būti suderintas su Europos Komisija, kadangi tais vandenimis naudojasi ne vien tik Lietuva, bet ir kitos Baltijos šalys. [...] Žvejai neteks gal nuo 3 iki 5 proc. savo žvejybos teritorijos“, – sako Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Planavimo ir kadastro sk. vedėja Vitalija Valantiejienė.

Žvejai piktinasi – palyginti su kaimynais, Lietuva jūros turi nedaug, o ribojimus įvesti ketinama ten, kur šiuo metu žvejojama bene intensyviausiai.

„Jeigu paimtume plotą, tai ir tie 5 proc. yra didelė teritorija. Mūsų laivai daugiausiai gaudo tralais, tinklais gaudančių Lietuvos laivų šiuo metu, atrodo, yra tik du“, – teigia UAB „Starkis“ vadovas Einaras Gardžiūnas.

Sprendimą dėl naujų poligonų steigimo priimti ketinama kovą. Žvejai dėl naujų ribojimų neatmeta reikalausią kompensacijų. Žvejyba Baltijos jūroje užsiima 15 Lietuvos įmonių.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min