Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 7d. 11:19

Jūroje – taršos likvidavimo pratybos

Laivas „Šakiai“ dalyvauja pratybose Baltijos jūroje
Karinių jūrų pajėgų nuotr. / Laivas „Šakiai“ dalyvauja pratybose Baltijos jūroje

Karinių jūrų pajėgų laivas dalyvauja naftos taršos likvidavimo bei paieškos ir gelbėjimo pratybose Baltijos jūroje.

Antradienį Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje vyksta bendros planinės Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) ir Būtingės naftos terminalo kovos su naftos tarša bei paieškos ir gelbėjimo pratybos.

Šių pratybų, kurias organizuoja KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, tikslas – patikrinti dalyvaujančių kovos su naftos tarša bei paieškos ir gelbėjimo organizacijoje tarnybų darbo koordinavimą, techninį apsirūpinimą, ryšius, gebėjimą operatyviai reaguoti į susidariusias situacijas: gaisrą laive, naftos taršą ,taip pat paiešką ir gelbėjimą jūroje.

Pratybose dalyvauja KJP paieškos ir gelbėjimo bei teršalų likvidavimo laivas „Šakiai“,  Būtingės terminalą aptarnaujantys jūriniai vilkikai „Soll Tengiz“ ir TAK su naftos surinkimo priemonėmis, Būtingės apsaugos kateris, taip pat Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnis.

Pratybos bus vykdomos pagal iš anksto suplanuotą scenarijų, kurio metu laivas „Šakiai”, pratybose imituojantis tanklaivį, prašys pagalbos dėl tariamai laive kilusio gaisro ir dėl tariamai dūmais apsinuodijusių ir sužalojimus patyrusių įgulos narių, taip pat tariamai prie imituojamo tanklaivio pastebėtų naftos dėmių. Gaisro imitacijai laive bus panaudoti dūmų paketai, o išsiliejusiai į jūrą naftai imituoti – medžio drožlės.

Tokios bendros KJP ir Būtingės naftos terminalo pratybos organizuojamos kasmet.

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) – Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų padalinys, kurio uždaviniai yra organizuoti, koordinuoti ir vadovauti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone taip pat organizuoti, koordinuoti ir vadovauti naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min