TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūroje - teršalų surinkimo „operacija“

Paieškos ir gelbėjimo bei teršalų likvidavimo laivas "Šakiai" stato bonines užtvaras.
Paieškos ir gelbėjimo bei teršalų likvidavimo laivas "Šakiai" stato bonines užtvaras.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Lietuvos teritorinės jūros vandenyse vyks bendros planinės Lietuvos Kariuomenės (LK) Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro ir Būtingės naftos terminalo kovos su naftos tarša pratybos.

Šių pratybų tikslas – patikrinti tarnybų, dalyvaujančių kovoje su naftos tarša, gebėjimą operatyviai reaguoti į susidariusią situaciją, organizuojant teršalų jūroje žvalgybą ir lokalizavimą, užkertant kelią tolimesniam naftos teršalų plitimui bei organizuojant jų surinkimą. Taip pat šiomis bendromis pratybomis siekiama įvertinti sąveiką tarp tarnybų ir darbo koordinavimą, bei techninį apsirūpinimą ir ryšius.

Pratybose dalyvaus Karinių jūrų pajėgų paieškos ir gelbėjimo, bei teršalų likvidavimo laivas „Šakiai" ir  būtingės terminalą aptarnaujantys jūriniai vilkikai „Smit Sulawesi", bei TAK – 3, su naftos surinkimo priemonėmis, taip pat Karinių oro pajėgų sraigtasparnis kuris pagal pratybų scenarijų vykdys naftos teršalų žvalgybą jūroje.

Pratybos bus vykdomos pagal iš anksto suplanuotą scenarijų, kurio metu bus imituojamas naftos išsiliejimo įvykis prie Būtingės terminalo plūduro, atsakingos tarnybos į įvykio rajoną iškvies reikiamas pajėgas, kurios jūroje tariamai lokalizuos išsiliejusią naftą, vykdys išsiliejusios naftos dreifavimo sustabdymą ir naftos teršalų surinkimą, bei nesurinktų naftos teršalų likvidavimą.

Tokios bendros Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo koordinavimo centro ir Būtingės naftos terminalo pratybos organizuojamos antrą kartą po to, kai teršimo incidentų likvidavimo organizavimo, koordinavimo ir vadovavimo funkciją perėmė Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras – Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų padalinys, kuris savo veiklą pradėjo 2009 m. sausio 1 d.

Centro uždaviniai yra organizuoti, koordinuoti ir vadovauti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone taip pat organizuoti, koordinuoti ir vadovauti naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Nafta

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min