Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 29d. 20:15

Jūros šventei duotas startas

Iškilminga eisena miesto gatvėmis duotas startas Jūros šventės renginiams.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Iškilminga eisena miesto gatvėmis duotas startas Jūros šventės renginiams.

Jūros šventė penktadienio vakarą prasidėjo iškilminga eisena miesto gatvėmis.

Teatralizuota akcija, kai centrinėmis miesto gatvėmis pražygiuoja tūkstančiai žmonių, atstovaujančių Klaipėdos uosto kompanijas, žvejus, didžiąsias bendroves, turi gilias tradicijas.

Kasmet uostininkai stengiasi vis spalvingiau įsilieti į eiseną ir populiarinti savo bendrovę. Šiemet eisenoje būta ir žirgas, ir vilkikai, ir kranai, ir senieji automobiliai. Eisenoje buvo matyti ir piratų, ir seksualiųjų jūrininkų dukterų, ir visa komanda, kviečianti „varyti už Lietuvą“ su Europos krepšinio čempionato simboliu – Amberiu – priešakyje.

Į eiseną įsiliejo ir Piratų orkestras, į Klaipėdą atvykęs iš Olandijos. Piratai, apsirėdę originaliais kostiumais, po miestą vaikštinėjo visą dieną ir vaišino svečius saldainiais.

Tradiciškai kapitonų klubas ir jūrinės organiacijos žengė eisenos priešakyje.

52-oji Jūros šventė pasitiko ne kokiais orais – Klaipėdoje vis palyja. Nepaisant to į šventę suvažiavo minios žmonių. Didžiausia vasaros fiesta, dažnai susilaukianti skeptikų kritikos, nepraranda savo gerbėjų – ją aplanko tūkstančiai žmonių.

Penktadieninę eiseną miesto gatvėmis papildė ir laivų paradas Danės upe. Pasitikdami aukštupiu atplaukiančius mažuosius laivelius pakilo abu tiltai - Biržos ir Pilies. Laivų paradas per Jūros šventę surengtas pirmą kartą.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min