Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūros šventėje dainas traukė ir meras, ir LEO LT vadas (nuotraukos)

Meras R.Taraškevičius atliko E.Kučinsko dainą.
Tomo Pikturnos nuotr. / Meras R.Taraškevičius atliko E.Kučinsko dainą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienio vakarą ant vienos iš Jūros šventės scenų dainuojantį buvo galima išvysti ir Klaipėdos merą, ir politiką Egidijų Skarbalių ar bendrovės LEO LT valdybos pirmininką Rimantą Vaitkų. Ant scenos lipo iš Klaipėdos kilę ar čia gyvenantys verslininkai, politikai, medikai. Visi jie dalyvavo projekte „Dainuojantys klaipėdiečiai“ ir užtraukė po dainą apie jūrą.

Renginys neapsiėjo be netikėtumų. Vos kapitonui Steponui Kudzevičiui atlikus pirmąją dainą, renginio vedėjas Egidijus Sipavičius pajuokavo, kad koncertas baigtas ir su lyg šiais žodžiais scenoje dingo elektra. Organizatoriai teigė, kad buvo išmušti saugikliai. Be elektros liko ir šalia veikęs apžvalgos ratas.

Į sceną maždaug po pusvalandžio grįžęs E.Sipavičius juokėsi: „Vos pasakiau, kad koncertas baigėsi ir elektrikas mane išgirdo – to dar nėra buvę“. Į sceną jis iškart pakvietė Klaipėdos jūrinininkų ligoninės vyriausiąjį gydytoją Joną Sąlygą ir žiūrovus ragino kiek įmanoma daugiau ploti. „Pagalvokite, pateksite į ligoninę ir gydytojas atsimins, kad jūs neplojote“, – juokavo E.Sipavičius.

Dainą užtraukė gydytojas

Tomo Pikturnos nuotr. /Vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga.
Vyr. gydytojas Jonas Sąlyga

Vyriausiasis gydytojas sudainavo keletą dainų. Viena iš jų „Balandėlė“. „Ši daina nuo seno dainuojama tarp jūrininkų. Tai dar XIX amžiuje ispanų kompozitoriaus sukurta daina, norėjau ją sudainuoti. Labai nesijaudinau, nes jau teko dainuoti per Kapitonų vakarą ir Klaipėdos Žvejų kultūros rūmuose. Žinoma, jaudulio visada yra, be jo prastai“, – sakė J.Sąlyga.

Gydytojas teigė iškart sutikęs dalyvauti Klaipėdos senamiesčio verslininkų sąjungos pirmininkės Eugenijos Odebrecht sumanytame renginyje. „Labai gražus renginys, susirinkome klaipėdiečiai, nors ir ne profesionalai, turintys savas profesijas, bet mūsų dainos iš širdies“, – šypsojosi medikas.

Ir rusiškos, ir lietuviškos dainos

Ant scenos renginio žiūrovai išvydo daug pažįstamų veidų. Dalyvauti sutiko ir leidėjas bei fotomenininkas Saulius Jokužys, atlikęs „Hiperbolės“ dainą. Savo dainingumą demonstravo ir politikas Egidijus Skarbalius bei Saulius Budinas,   rusišką dainą „Za tech, kto v more“ traukė ir fotografas Algirdas Kubaitis ir kiti klaipėdiečiai. Ant scenos pasirodė vienintelė moteris, žurnalo „Jūra Mope Sea“ redaktorė Zita Tallat-Kelpšaitė.

Bendrovės LEO LT valdybos pirmininkas Rimantas Vaitkus teigė ilgai nesvartęs ir sutiko dalyvauti, nes puikiai sutaria ir su miesto meru, ir su koncerto organizatore E.Odebrecht. „Galvojau, ar man to reikia, esu užsiėmęs, bet gimtą miestą myliu, sutikau ir labai džiaugiuosi. Muzika man artima. Nuo jaunystės dainavau chore, mokyklos ir studijų metais grodavau.  Dabar visai neseniai darėme po mano gimtadienio koncertą“, – šypsojosi R.Vaitkus.

Išleido kompaktinę plokštelę 

Tomo Pikturnos nuotr. /Politikas Egidijus Skarbalius.
Egidijus Skarbalius

Politikas Egidijus Skarbalius teigė ilgai „nesilaužęs“ ir sutiko scenoje atlikti dainą „Pavakarys“. Vyriškis neslėpė, kad pirmoji jam pasiūlyta daina nepatiko, bet iš pagarbos autoriams nenorėjo jos atskleisti. „Balabuškė tokia ta daina“, – juokėsi S.Skarbalius.

Su amžiną atilsį atlikėju Obuoliu jis rengėsi kartu atlikti dainą „Pavakarys“, tačiau nespėjo, atlikėjas išėjo anapilin. „Kadangi mus siejo daug dalykų „Gintarėlio“ chore dainavom, dūšios panašios, tai tarsi mano duoklė jam ir Klaipėdai“, – sakė E.Skarbalius.

Pokalbio klausęsis meras R.Taraškevičius teigė, kad E.Skarbalius patyręs scenos vilkas, nes yra išleidęs savo kompaktinę plokštelę. Jį vyriškis teigia dovanojantis savo draugams. Kompaktiniame diske – širdžiai mielos vaikystės, armijos metus primenančios ir kitos specialiai jam parašytos dainos.

Kompaktinis diskas buvo išleistas ir su šiame projekte dalyvavusių klaipėdiečių dainomis. Jos padovanotos kiekvienam save išbandžiusiam atlikėjui. Organizatoriai teigė, kad didesniu tiražu jį leis nebent radę rėmėjų.

Meras traukė E.Kučinsko dainą

Vakaro kulminacija tapo miesto mero Rimanto Taraškevičiaus pasirodymas. „Tai vienintelis meras scenoje užtraukęs dainą“, – tvirtino vakaro vedėjas E.Sipavičius.

Meras vakarui pasirinko Edmundo Kučinsko dainą. „Man patinka ši daina, joje geri, teisingi žodžiai: „Nulenki galvas prieš visus, kas neišduos“ arba „Ne visada blogiausias priešas piktesnis už gerus draugus“, – citavo meras. R.Taraškevičius teigė nė kiek nesijaudinantis, nes šis puikus projektas yra pokštas.

Šį renginį, kaip ir visus kitus, šį savaitgalį  vakarais vyksiančius Kruizinių laivų terminale, organizuoja Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjunga. Jos pirmininkė Eugenija Odebrecht teigė, kad projekte „Dainuojantys klaipėdiečiai“ sutiko dalyvauti visi pakviestieji. Jie atliko 14 dainų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min