Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūros šventės belaukiant: nuo orkestro-žadintuvo iki rokenrolo

Šventė prasidėjo!
Tomo Pikturnos/15min.lt nuotr. / Šiemet Jūros šventė kviečia švartuotis muzikos uoste.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje trumpai pristatytos Jūros šventės gairės bei didieji renginiai. Detalės vis dar derinamos, tad šventės metu žiūrovų laukia staigmenos.

Liepos 30 –  rugpjūčio 1 dienomis vyksianti didžioji uostamiesčio fiesta, kasmet sutraukianti kelis šimtus tūkstančių lankytojų iš Lietuvos bei užsienio, šiemet kviečia švartuotis muzikos uoste. Daugumoje renginių dominuoja muzikiniai bei choreografiniai pasirodymai.

VšĮ „Jūros šventė“ direktorius Remigijus Mockus kalbėjo, jog šiemet didžiausias dėmesys bus skiriamas vaikams, kad augantys klaipėdiečiai pajustų šią šventę kaip augimo dalelę. Tai vaizdžiai iliustruos 50 metrų molbertas, įrengtas „Meridiano“ krantinėje. Molberte vaikai ir tie, „kas  save laiko vaikais“, galės išlieti kūrybiškumą tapydami tema „Mano šalis. Mano miestas. Mano jūra“. Anot šios atrakcijos organizatorių bendrovės „Žemaitijos spauda“, norintys dalyvauti turėtų iš anksto registruotis. Molbertas su piešiniais žiūrovus džiugins visas Jūros šventės dienas, o geriausių piešinių autoriai sulauks saldžių, gaivių ir šaltų dovanų.

Tarp tradicinių renginių – dvi naujovės

Pirmą kartą šventės metu koncertuos jungtinis orkestras, kurį sudarys iš viso 9 kolektyvai: 6 profesionalūs ir 3 kviestiniai. Šventės atidarymo dieną kiekvienas orkestras pasirodys po pusvalandį koncerte „Vario audros“ Kruizinių laivų terminale. Muzikos programą papildys šokiai. Kiekvienas orkestras antrą Jūros šventės dienos rytą, šeštadienį, iš skirtingų miesto kampelių budins miegančius gyventojus ir kvies į renginius.

Tradicinė eisena, kurioje kasmet dalyvauja Klaipėdos jūrų įmonės, keliaus nuo Lietuvininkų aikštės iki Kruizinių laivų terminalo ir puošis jūros atributika. Šiemet gauta paraiškų ir iš kitų įmonių, nesusijusių su jūrų verslu, tačiau pagrindinis reikalavimas – kad bent jų pavadinimas atspindėtų jūros temą. Šį reikalavimą organizatoriai kelia visiems be išimties dalyviams. „Ant scenos leisime lipti tik tiems, kurie yra klaipėdiečiai, dainuoja jūrines dainas ir vilki jūros mintį atspindinčiais drabužiais“, – šypsodamasis kalbėjo Algirdas Guzauskas, VšĮ „Renginių era“ direktorius.

Klaipėdiečių ir miesto svečių laukia daugybė naujų bei jau tradicinių renginių: dainuojamąją poeziją atliekančių klaipėdiečių bei žymių atlikėjų (N.Malūnavičiūtė, O.Ditkovskis, K.Smoriginas) pasirodymai, klounų spektaklis, koncertas „Šok su jūra“, kūrybinės dirbtuvės (veltinio, dekupažo, burlaivių gamybos), kuriose kiekvienas galės lavinti kūrybinius sugebėjimus. Dar viena naujovė – rokenrolo koncertas, kuriame klausytojai turės galimybę išgirsti visą rokenrolo istoriją, atliekamą 4 kolektyvų. Moderniai roką pateiks grupė „Rebelheart“, koncertuos ir mišri grupė iš Liepojos, Naujojo Orleano bei Kopenhagos. Žiūrovus organizatoriai kviečia apsirengti patogiai – per pertraukėles bus mokoma rokenrolo žingsnių ir šokdinama visa aikštė.

Pasak Jūros šventės organizatorių, renginiai šiemet bus orientuoti į įvairaus amžiaus grupes. Kiekvienas norintysis ras širdžiai mielos veiklos ar reginių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min