Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūros šventės organizatoriai pluša, meras ketina barti

Šiemet Jūros šventės dalyviai kviečiami žengti pro iškilmingus vartus raudonu kilimu.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Jūros šventės akimirkos
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiesčio meras pirmadienį ketina barti Klaipėdos gimtadienio šventės organizatorius. Juos Vytautas Grubliauskas išsikvietė „ant kilimėlio“. Patys organizatoriai teigia plušantys iš peties ir savo idėjomis pasirengę pasidalinti su meru.

„Turiu jiems tam tikrų pastabų. Mane neramina pasirengimo miesto šventei tempas. Neramina tai, kad aktyvaus ir šiai dienai matomo judėjimo ir ženklų, kad miestas yra 760 metų gimtadienio renginių maratone. To tikrai pasigendu. Pirmadienį esu numatęs darbinį susitikimą, priekaištų tikrai turėsiu. Gal ne toli siekiančiais siūlymais, bet drausminančių, įkvepiančių, mobilizuojančių“, – kalbėjo meras.

Jis teigė jaučiantis rūpestį, pasigedantis aktyvumo. Anot V. Grubliausko, daug trypčiojimo prie koncepcijos, o konkrečių rezultatų, vizijų, kurias būtų galima įvardinti konkrečiais šventės akcentais vis dar nematyti.

„Gal pasiūlymai jau subrendę, glūdi skrynelėje, bet norėčiau pamatyti. Iš tiesų tai rimtas renginys“, – teigė V. Grubliauskas.

Daug gražių idėjų

„Būk sveikas, linksmųjų vėjų mieste!“, – toks preliminarus šūkis sumanytas miesto 760-ajam jubiliejui.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorės Nijolės Laužikienės, šventei sumanyta daug gražių idėjų .

„Darbai vyksta intensyviai, gal meras per savo darbotvarkę ne viską žino. Jau esame aptarę ir renginius, ir kokie būtų suvenyrai, pagrindiniai akcentai. Merui siūlysime, kad renginiai prasidėtų likus 100 dienų iki šventės, maždaug gegužės pradžioje. Startuotume Teatro aikštėje pastatę konstrukciją, pristatydami miesto herbą, vėliavą. Šie metai paskelbti sukakties metais, vėliavos ir herbo metais, tad norime juos pristatyti miestui“, – pasakojo N. Laužikienė.

Pasak jos, klaipėdiečiams šią vasarą bus siūloma automobilius papuošti klaipėdietiškomis vėliavėlėmis ir taip įsitraukti į jubiliejaus šventimą.

„Yra sumanyta daug renginių, į juos bus įtraukti ir vaikai. Bus supažindinama su datomis, jubiliejais. Mieste vyks ir tradiciniai renginiai, „Klaipėdos muzikos pavasaris“,  džiazo festivalis, festivalis „Parbėg laivelis“ . Visi renginiai turės gimtadieninį „užtaisą“, – patikino N. Laužikienė.

Tikroji miesto gimimo diena – rugpjūčio 1 diena, šiemet tai bus trečiadienis. Jau suplanuota, kad šiai dienai renginį režisuos Gytis Padegimas.  Planuojama, kad tai bus išskirtinai miestiečiams skirta šventė.

15min.lt archyvo nuotr./Nijolė Laužikienė
15min.lt archyvo nuotr./Nijolė Laužikienė

Ypatingu renginiu N. Laužikienė įvardijo karybos klubų pasirodymus. Klubų suvažiavimas prasidės rugpjūčio 2 dieną ir truks keletą dienų. Klubai piliavietėje demonstruos amatus, kovas, aprangą.
Suplanuota ir daugiau istorinių renginių – mokslinė konferencija, skirta miesto sukakčiai, heraldikos paroda.

„Gimtadienio šventės pikas prasidės savaitgalį. Tikimės, kad suvažiuos daug svečių. Šiemet planuojame mažiau renginių, kviečiame keisti šventės turinį, daryti kuklesnę, santūresnę, meno projektais brandesnę šventę“, – sakė viena renginio organizatorių, nenorėjusi atskleisti visų subtilybių.

Uostamiesčio jubiliejui bei kartu vyksiančiai Jūros šventei organizuoti iš miesto biudžeto skirta 150 tūkst. Litų. Planuojama, kad visas biudžetas sieks apie 600 tūkst. Lt, nes lėšų bus surinkta iš Jūros šventės prekeivių.  Tikimasi, kad biudžetą papildys ir rėmėjai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min