Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūrų muziejaus sumanymas – Vilniaus ir Kauno regionų moksleiviams

Jūrų liuto triukai
Jūrų muziejaus nuotr. / Jūrų liūto triukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos Jūrų muziejus nuo spalio vidurio pradeda gyventi žiemos ritmu ir ekspozicijas lankytojams atveria tik savaitgalį. Tačiau kiekvieną darbo dieną čia rengiami edukaciniai užsiėmimai, kuriuose per metus apsilanko nuo vieno iki trijų tūkstančio moksleivių.

Aktyviausi edukacinių programų lankytojai, be abejo, – iš Klaipėdos apskrities mokyklų. Ieškant būdų, kaip su jūrine kultūra supažindinti ir moksleivius iš atokiau nuo jūros esančių vietovių, muziejui panoro padėti Seimo narys Dainius Budrys. Pasak jo, Jūrų muziejus – fantastiška vieta, kurioje galima ne tik pamatyti ruonius, jūrų liūtus ar pingvinus, bet ir tyrinėti laivybos istoriją.
„Apie  laivus ir jūrą daugiausiai išmano klaipėdiečiai, – sako Dainius Budrys. – Tačiau juk Lietuva – jūrinė valstybė, todėl apie burlaivių epochą, apie kurėnus ir luotus turi sužinoti ir mokinukai iš Vilniaus ar Kauno“.

Dainius Budrys nusprendė inicijuoti Jūrų muziejuje konkursą „Susitikime prie Baltijos!“, suteikiantį galimybę moksleiviams nemokamai apsilankyti muziejuje rengiamuose edukaciniuose užsiėmimuose. Konkurso rėmėju pasisiūlė tapti kelionių organizatorius „Novaturas“.

Klasės turi sukurti ir atsiųsti į Lietuvos jūrų muziejų „Laišką jūrininkui“.

Konkurse „Susitikime prie Baltijos“ kviečiami dalyvauti visų klasių moksleiviai. Klasės turi sukurti ir atsiųsti į Lietuvos jūrų muziejų „Laišką jūrininkui“, kuri galima pateikti ne tik tradicine, bet ir videofilmo, audioklipo, fotoreportažo, esė, piešinių ar kita pasirinkta išraiškos forma. Laiškas bus vertinamas pagal tai, kiek jame atsispindi žinios apie Baltijos jūros fauną, laivybos istoriją, ekologiją. Be abejo, ne mažiau svarbu laiško originalumas bei kūrybiškumas.

Vilniaus ir Kauno regionams

Kiekvieną mėnesį iki šių mokslo metų pabaigos bus atrinkta net po 40 klasių, kurioms dovanojama nemokama kelionė į Jūrų muziejų. Visi pateikti kūrybiniai darbai dalyvaus geriausio laiško konkurse. Bus renkami geriausi 1–4, 5–8 ir 9–12 klasių. laiškai, kurie varžysis dėl didžiojo prizo. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti 2012 metų birželio 8 dieną Lietuvos jūrų muziejuje minint Tarptautinę vandenyno dieną. 

Jūrų muziejaus nuotr. /Melsvasis ryklys.
Jūrų muziejaus nuotr. /Melsvasis ryklys.

„Šiais mokslo metais konkurse „Susitikime prie Baltijos!“ kviečiami dalyvauti Vilniaus, Kauno ir šių rajonų moksleiviai, – sako muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Tačiau tikimės, kad kitąmet konkurso geografija plėsis ir pažinti jūrą ir jos istoriją galės dar daugiau Lietuvos moksleivių“.

Jūrų muziejus siūlo beveik porą dešimčių edukacinių užsiėmimų įvairaus amžiaus moksleiviams. Užsiėmimai vyksta muziejaus ekspozicijoje, juos veda edukologai, istorikai, biologai. Moksleiviai susipažįsta ne tik su ruoniais, pingvinais ar jūrų liūtais, bet ir gyvūnų treneriais, tyrinėja įspūdingą tropinių jūrų pasaulį, gilinasi į gyvybės atsiradimo žemėje paslaptis, džiaugiasi akvariumo rūšine įvairove, pažįsta Nerijos fortą, kuriame įsikūręs muziejus, kaip marinistinio-militaristinio paveldo objektą, apsilankę sausumoje eksponuojamuose laivuose pasijunta tikrais jūrininkais, gilinasi į Kuršių marių pakrančių žvejišką kasdienybę, buitį ir papročius.
 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min