TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūrų muziejuje – jauniklių metas

Zunda su mažyliu.
Lietuvos jūrų muziejaus nuotr. / Zunda su mažyliu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos jūrų muziejuje – jau pavasario nuotaikos: Baltijos pilkoji ruonė Zunda pirmadienio paryčiais susilaukė mažylio.

Jauniklis labai gražus, sveikas ir guvus. Pasak gyvūnų prižiūrėtojų, tai yra ruoniukė. Dėl jos sveikatos prižiūrėtojai nesibaimina, nes 22-erių metų Zunda – rūpestinga mama, atidžiai stebinti ne tik mažylę, bet ir kiekvieną smalsuolį, prieinantį prie baseino. Šį savaitgalį ir muziejaus lankytojai jau galės pamatyti mamą su jaunikliu. Tačiau muziejaus darbuotojai prašo būti supratingais ir prie baseino netriukšmauti, negąsdinti gyvūnų.

Savo mažylę Zunda labai saugo ir maitina kas 3 valandas. Ruonių pienas ypatingai kaloringas – 80 proc. riebumo. Toks maistas ir švelnus gelsvas kailiukas mažyliams padeda nesušalti. Ruoniukai maitinami tris savaites, kol trigubai priauga svorio. Tada atskiriami nuo mamų ir mokomi maitintis žuvimi, plaukioti ir nardyti. O ruonės užsiima meilės reikalais. Kol Zunda augina jauniklį, metais vyresnis „gyvenimo draugas“ ir visų jos vaikų tėtis – patinas Molas – gyvena atskirame baseine.

Muziejuje šiemet laukiama dar vieno ruoniuko – netrukus turi vaikuotis ir Baltijos pilkoji ruonė Baltukė.

Jau antri metai, kai muziejuje nebeišsirita pingvinukai. Pasak Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjo Arūno Grušo, muziejaus pingvinai jau yra per seni tokiems reikalams. Atnaujinti pingvinų būrį tikimasi po akvariumo rekonstrukcijos.

Muziejaus naujagimiams vardus tradiciškai renka visos Lietuvos vaikai. Gegužės 14-ąją – Tarptautinės muziejų dienos išvakarėse – bus surengtos iškilmingos ir linksmos vardynos. Tad muziejus jau laukia gražių vardų, tiksiančių ruoniukui.

Dabar muziejuje yra 6 Baltijos pilkieji ruoniai (Halichoerus grypus macrorhychus). Tai – reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos Raudonąsias knygas. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 000 metų, daugiausia jų yra Botnijos, Suomių ir Rygos įlankų pakraščiuose bei prie pietinių Švedijos krantų. Į Lietuvos pakrantes užklysta retai. Muziejuje yra ir 3 Rytų Atlanto paprastieji ruoniai.

Jūrų muziejuje ruoniai gyvena nuo 1978-ųjų ir jau keturiolika metų – veisiami. Per tą laiką sulaukta 40 mažylių, 25 iš jų buvo paleisti į Baltiją.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min