Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūrų muziejuje – nauja salė

Jūrų muziejuje jau veikia nauja ekspozicijų salė.
Aurelijos Kripaitės nuotr. / Jūrų muziejuje jau veikia nauja ekspozicijų salė.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Trisdešimtąjį jubiliejų švenčiantis Jūrų muziejus nuo šiol lankytojus pakvies į naują, modernią ekspozicijų salę.

Vakar iškilmingu patrankos šūviu muziejus paskelbė apie svarią sukaktį. Per tris dešimtmečius apleisti Nerijos forto griuvėsiai tapo lankomiausiu muziejumi šalyje, kuris gali didžiuotis istorinių, unikalių eksponatų kolekcija, akvariumų sale, jūriniais gyvūnais ir delfinariumu.

Skaičiuojama, kad per trisdešimt metų muziejuje apsilankė beveik septynios Lietuvos – apie 20 mln. žmonių. Jūrų muziejus tapo lankomiausiu muziejumi ne tik Lietuvoje, bet visose Baltijos valstybėse.

Vakar muziejaus lankytojai jau galėjo apžiūrėti naują ekspozicijų salę „Klaipėdos burinis laivynas XIX a.“. Anot istoriko, vieno iš ekspozicijos sudarytojų Dainiaus Elerto, parodoje per vieną laivą pasakojama Lietuvos burinio laivyno istorija.

Moderniai įrengtoje salėje galima ne tik apžiūrėti originalias fotografijas, bet ir pajusti šimtmečius menančią istorinę dvasią, kurią sukurs vaizdinė medžiaga, yra galimybė ir išbandyti senojo burlaivio valdymą.

Žvejybos traleryje „Dubingiai“ vakar taip pat pristatyta paroda „Žuvis, visada žuvis...“

Muziejaus atstovai pasakojo, jog eksponatus, nepanaudotus įrengiant naująją parodų salę, bus galima išvysti naujame muziejaus leidinyje „Vėjas rėjose. Burlaivių epocha Lietuvoje“. Šis solidus leidinys bus pristatytas regatos atidarymo dieną – liepos 31-ąją burlaivyje „Brabander“, Kruizinių laivų terminale. Tą pačią dieną Kruizinių laivų terminale atidaroma tai pačiai temai skirta paroda „Lietuva po burėmis“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min