Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūrų muziejus kviečia į piratišką naktį

Jūrų muziejus kviečia į piratišką šventę.
Alfonso Mažūno nuotr. / Jūrų muziejus kviečia į piratišką šventę.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau tampa tradicija, kad per Tarptautinę muziejų naktį Nerijos fortą užima Baltijos jūros piratai.

Šiemet prie piratiškos nakties prisijungė „Smiltynės perkėla“, skirdama nemokamą keltą. Specialus piratiškas keltas šeštadienį, gegužės 14 dieną, 18.30 val. iš Kruizinių laivų terminalo plauks tiesiai į jūrų muziejų, kuriame patrankos šūvis ir vėliavos pakėlimas skelbs, kad vienam vakarui Nerijos fortas pereina į piratų rankas.

Piratams vadovaus pats kapitonas Flintas. Pasak jo, nuobodžiaujančių tikrai nebus. Visi dalyviai jau kelte, užrišus skirtingų spalvų akių raiščius, bus padalinti į tris grupes, kurios vakaro metu, konkuruodamos viena su kita, mokysis piratiškų įgūdžių, šokių ir dainų. Apie piratavimo Baltijos jūroje pasakos muziejaus istorikas Dainius Elertas. Jis pristatys ir unikalų eksponatą jau iš šiuolaikinės istorijos gyvenimo.

Lankytojai galės pamatyti Somalio piratų peršautą kompiuterį. Šį eksponatą muziejui perdavė viena Lietuvos laivininkystė kompanija, kurios laivą prieš gerą dešimtmetį prie Afrikos krantų buvo užgrobę piratai.

Nerijos forte tą vakarą bus įvairios veiklos. Kol vieni skanaus piratišką arbatą „Senojo Džeko smuklėje“, kiti pieš piratiškas vėliavas, o atkakliausi ir labiausiai užsigrūdinę – ieškos lobio.

Vienas pagrindinių atributų, būtinų dalyviams – piratiška apranga. Vakaro pabaigoje bus išrinktas piratiškiausias piratas.

Pernai į piratišką naktį forte susirinko daugiau nei 200 spalvinga atributika pasipuošusių ir amunicija pasirūpinusių lankytojų. Vyriausioji jų buvo jau įkopusi į devintą dešimtį, o jauniausias skaičiavo tik pirmuosius mėnesius.

Alfonso Mažūno nuotr. /Somalio piratų peraautas kompiuteris.
Alfonso Mažūno nuotr. /Somalio piratų peršautas kompiuteris.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min